از برداشت بیش از ۱۷ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد

سرپرست امورمنابع آب شمیرانات از انسداد ۵ حلقه چاه غیر مجاز در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،  "غلامعلی بیدختی"  با اعلام مطلب فوق اظهار داشت : با تلاش کارشناسان حقوقی، همکاری گروه گشت و بازرسی و همچنین اخذ دستور قضایی ۵ حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق ۱۷۵ متر و با دبی  ۶.۵ لیتر برثانیه مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از برداشت۱۷ هزار ۶۴۰ مترمکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری گردید.

سرپرست امورآب شمیرانات با بیان اینکه انسداد چاه‌های غیر مجاز نقش موثری در جلوگیری از تشدید افت آب‌های زیر زمینی دارد، تصریح کرد: شناسایی چاه های غیر مجاز از وظایف ذاتی و قانونی این امور به شمار می رود و در طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب‌های زیرزمینی باید وضعیت بحرانی منابع آبی را با بهبود مصرف آب در بخش های اساسی از جمله کشاورزی که مهمترین و پر مصرف ترین می باشد، کنترل کرد .

بیدختی در پایان خاطر نشان کرد: انسداد چاه‌های غیرمجاز، تغذیه مصنوعی و جلوگیری از اضافه برداشت از چاه‌های مجاز در  دستور کار قرار دارد تا با اجرای این طرح بتوانیم در منابع و سفره های آب زیرزمینی و بعضی از دشت‌های استان تعادل نسبی را برقرار و روند افت آب‌های زیرزمینی را کاهش دهیم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات