چهارمین جلسه کمیته مدیریت بحران برای سیلاب در شرکت آب منطقه ای...

به دنبال صدور اطلاعیه هواشناسی مبنی بر پیش بینی ورود سامانه بارشی به استان اردبیل (هشدار سطح نارنجی) صبح امروز بیست و سوم تیر ماه با حضور معاونین حفاظت و بره برداری و برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اردبیل و مدیران ستادی چهارمین جلسه کمیته مدیریت بحران برای سیلاب شرکت آب منطقه ای اردبیل در سال جاری برگزار شد.

در این جلسه که مدیران امور آب شهرستانهای استان اردبیل نیز به صورت ویدئو کنفرانس شرکت کردند بر آمادگی همه جانبه کلیه عوامل شرکت جهت اطلاع رسانی مبنی بر وقوع سیلاب احتمالی به مردم و نهادها و دستگاههای ذیربط و کسب آمادگی و ایجاد تمهیدات لازم تاکید شد .

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه ضمن تاکید بر اطلاع رسانی مدیران امور منابع آب شهرستان ها به مبادی ذیربط جهت اجتناب از تردد و توقف افراد و وسائط نقلیه و چرای دام در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل های سطح استان تصریح کرد: بر اساس پیش بینی های هواشناسی و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، ضروری است آمادگی و پیش بینی لازم انجام شود و فرآیندهای اقدامات مورد نیاز، بروز رسانی گردد .

مهندس نبی اله پاسبان عیسی لو اظهار داشت: با توجه به احتمال بارش با شدت زیاد و رگباری و محتمل بودن وقوع سیلاب و جاری شدن رواناب و بالا آمدن آب رودخانه های ۳۳گانه در سطح استان خصوصآ رودخانه های منتهی به کوه سبلان، در هفته پایانی تیر ماه سال ۹۹ (از تاریخ ۲۳ لغایت ۳۱ تیرماه)، از عموم هم استانی ها و عشایر عزیز درخواست می شود از هرگونه توقف افراد وسائط نقلیه و چرای دام در حریم و بستر رودخانه ها و تمامی مسیل های مناطق استان از عصر روز دوشنبه ۲۳ تیرماه لغایت ۳۱ تیرماه جدا خودداری نمایند .

گفتنی است براساس  پیش بینی های هواشناسی با ورود سامانه بارشی به استان اردبیل از عصر امروز  دوشنبه 23 تیر تا آخرین روز این ماه، بارشها در استان اردبیل افزایش می یابد و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها را به دنبال دارد .

در این جلسه با حضور ویدئو کنفرانسی مدیران امور آب شهرستانها، تصمیمات لازم برای مدیریت بارش های پیش رو و سیلاب احتمالی اتخاذ شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات