۹۰ درصد آب شرب آبادان از طرح غدیر تامین می‌شود

۹۰ درصد آب شرب آبادان از طرح غدیر تامین می‌شود


مدیر آبفا منطقه آبادان گفت: ۹۰ درصد آب شرب موردنیاز شهرستان آبادان از طرح آبرسانی غدیر تامین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت اب و فاضلاب خوزستان،مصطفی مهرانفر اظهار داشت: میزان آب اختصاصی طرح آبرسانی غدیر به شهرستان آبادان در طول شبانه روز ۸۰ هزار متر مکعب بود که با پیگیری‌های مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب استان خوزستان این میزان به ۱۱۰ هزار متر مکعب در روز افزایش یافته است.

وی افزود: با پیگیری‌های سه نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی میزان آب اختصاصی از طرح آبرسانی غدیر به آبادان قرار است به ۱۳۵ هزار متر مکعب در شبانه روز برسد تا به لحاظ تامین آب آشامیدنی در این شهرستان مشکلی بوجود نیاید.

مهرانفر میزان سختی و شوری آب در رودخانه بهمنشیر آبادان را ۲ هزار و ۹۳۰ میکروموس اعلام کرد و گفت: ۱۰ درصد از آب شرب آبادان از رودخانه بهنمشیر تامین می‌شود که با آب غدیر مخلوط و در شبکه آب توزیع می‌شود.

وی با اشاره به رفع مشکل قطعی آب در شهر مرزی اروندکنار تصریح کرد: با توجه به خاموش بودن پمپ‌های آبرسانی در ساعتهای ۱۳ تا ۱۷ آب در اروندکنار و برخی روستاهای آبادان در ساعاتی دچار قطعی و یا افت می‌شد که این مشکل با همکاری سازمان برق برطرف شد.

مدیر آبفا منطقه آبادان به نصب مخزن پیش ساخته آب آشامیدنی شهر چوئبده آبادان اشاره کرد و اظهار داشت :پروژه تامین آب شهر چوئبده تا کمتر از چهار ماه دیگر وارد مدار خواهد شد.

وی با اشاره به معضل زیرساختی در شبکه آب و فاضلاب آبادان گفت: برای رفع مشکل زیرساختی در شبکه فاضلاب آبادان نیاز به ۱۴ هزار میلیارد ریال اعتبار است که امیدواریم با پیگیری نمایندگان و سازمان منطقه آزاد اروند این بودجه به آبادان اختصاص یابد.

به گفته مهرانفر آبادان دارای ۸۵۰ کیلومتر شبکه آبرسانی است که از این میزان ۳۰۰ کیلومتر نیاز به اصلاح دارد.
لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان

  شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان

  شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان یک شرکت در شهر اهواز می باشد

   نظرات