مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی نمایشگاهها، به ویژه نمایشگاههای بزرگ الکامپ، اگرفود، نفت و گاز، ایران هلث، صنعت ساختمان و...، براساس تقویم نمایشگاهی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی نمایشگاهها، به ویژه نمایشگاههای بزرگ الکامپ، اگرفود، نفت و گاز، ایران هلث، صنعت ساختمان و...، براساس تقویم نمایشگاهی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.


به گزارش شاتا، بهمن حسین‌زاده افزود: با توجه به تجهیز نمایشگاه بین‌المللی ایران به دستگاه‌های ضدعفونی و تجهیزات مقابله با بیماری کرونا و نیز رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، تمامی نمایشگاهها طبق تقویم نمایشگاهی برگزار می‌شود. وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه نمایشگاههای تخصصی نقشی مهم در زنجیره صادرات غیرنفتی دارند، مرکز نمایشگاهی کشور مصمم است با رعایت پروتکل های بهداشتی تمامی نمایشگاهها را به ویژه نمایشگاههای بزرگی چون الکامپ، آگرفود،ایران هلث، نفت و گاز، صنعت ساختمان و... برگزار نماید.

حسین زاده با اشاره به برآوردهای موجود از تداوم شیوع کرونا در سطح دنیا، گفت: طبیعتاً اقتصاد تعطیلی بردار نیست و نمی توان به دلیل کرونا، نمایشگاهها را تعطیل کرد؛ با این حال با الزام به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، برگزاری مرتب نمایشگاهها در دستور کار است. وی با اشاره به تشکیل ستاد مقابله با اثرات کرونا در نمایشگاه بین المللی افزود: در چارچوب وظایف این ستاد و صرف ساعتها کار کارشناسی، 4 پروتکل بهداشتی صنعت نمایشگاهی با نظرخواهی از همه فعالان و انجمن‌های صنعت نمایشگاه تدوین شده است و اجرا می شود. مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این پروتکل ها که دربرگیرنده بخش های اصلی و فعال این صنعت یعنی مشارکت کنندگان، بازدید کنندگان و سایت‌داران می‌باشد به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور رسیده و از سوی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تمامی دانشگاههای علوم پزشکی و نمایشگاه بین المللی ایران ابلاغ شده است. به گفته این مسئول، در حال حاضر ستاد مقابله با اثرات کرونا، گزارش‌های روزانه ای را به صورت چک لیست از نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی، قبل و حین برگزاری به مدیریت ارائه می دهد.

حسین زاده، با اشاره به اینکه موارد و پروتکل‌های یاد شده در سایت شرکت سهامی نمایشگاه و همچنین به سفرا و رایزنان اقتصادی سایر کشورها اطلاع‌رسانی شده است، تاکید کرد: در طول سالهای اخیر بر همگان روشن شده که برگزاری نمایشگاههای تخصصی تا چه اندازه در توسعه صادرات غیر نفتی موثر است و با توجه به شرایط فعلی که کشور به شدت نیازمند تولید هدفمند و توسعه صادرات است، برپایی نمایشگاههای تخصصی، درواقع محقق کردن دیدگاه مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید است. وی افزود: شرکت سهامی نمایشگاهها با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری، اهتمام و عزم جدی نسبت به برپایی تمامی نمایشگاههای تخصصی طبق تقویم نمایشگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی را دارد. گفتنی است؛ در جلسات متعددی که ستاد مقابله کرونا در نمایشگاه با کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته است، نمایندگان این وزارتخانه با تشکر از اهتمام شرکت سهامی نمایشگاهها در انجام پروتکل های بهداشتی، بر اجرای دقیق پروتکل ها حتی در مواردی فراتر از مفاد پروتکل های بهداشتی چهار گانه صحه گذاشته اند.

ثبت‌نام آنلاین، عدم حضور بازدیدکنندگان عمومی برای حضور در نمایشگاه، حضور متخصصان با دعوت از سوی شرکت‌ها، تقسیم‌بندی افراد برای حضور در نشست‌های رودررو، آموزش پرسنل حراست و هلال احمر مستقر در نمایشگاه، توزیع بسته‌های ضدعفونی‌کننده و اقلام مبارزه با کرونا بین شرکت‌کنندگان، حرکت افراد بر مبنای خطوط از پیش طراحی شده در نمایشگاه، لغو بلیت فروشی در ورودی نمایشگاه بین‌المللی، عبور از تونل مخصوص برای ضدعفونی افراد و همچنین مشخص شدن جایگاهی برای مصاحبه‌های خبرنگاران با مسوولان و شرکت‌کنندگان، از جمله اقداماتی است که طبق مفاد 4 پروتکل بهداشتی تدوین شده از سوی شرکت سهامی نمایشگاهها در زمان برپایی هر نمایشگاهی بکار بسته می شود.

حسین زاده با بیان اینکه قبل از برپایی هر نمایشگاهی، دوره های آموزش بهداشت محیط توسط متخصصین وزارت بهداشت برای جلوگیری از کرونا و نیز به روز کردن دانش و مهارت های افراد اعم از برگزار کنندگان و عوامل اجرایی نمایشگاه برگزار می کنیم، گفت: طبق تقویم نمایشگاهی سال جاری، ۸۲ عنوان نمایشگاهی را برای امسال اجرایی کنیم که با توجه به تمهیداتی که برای مقابله با بیماری کرونا در نمایشگاه اندیشیده و بکار بسته شده، مصمم هستیم تمامی نمایشگاهی را طبق تقویم نمایشگاهی برگزار کنیم. وی افزود: از آنجایی که نمایشگاههای الکامپ، صنعت ساختمان، ایران هلث، نفت و گاز و آگرفود در زمان تعیین شده خود برگزار می شود از این رو کار ثبت نام از مشارکت کنندگان داخلی و خارجی آن که از یک سال پیش آغاز شده در حال حاضر به اتمام رسیده است.

به گفته حسین زاده ظرفیت ثبت نام برای برخی از نمایشگاهها تکمیل شده و دیگر انجام نمی شود.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاهها با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری نمایشگاهها گفت: اجرای دقیق پروتکل ها از سوی نمایشگاه موجب شده تا در سه نمایشگاه برگزار شده، حسن عملکرد نمایشگاه بارها از سوی مسئولان وزارت بهداشت، وزارت صمت و نیز نمایندگان مجلس مورد تقدیر و تشکر قرار گیرد.

وی در پایان به اهمیت حضور قوی انجمن ها وتشکل های بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: تمامی انجمن ها و تشکل ها به عنوان بخشی تاثیر گذار در امر تولید و صادرات، می توانند شرکت ها واحدهای اقتصادی و تجاری را برای حضوری پررنگ در نمایشگاهها تشویق کنند.

لینک اصل خبر در سایت انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا)

    منبع خبر

    انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا)

    انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات