مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد: رکورد مصرف برق در استان شکسته شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد: رکورد مصرف برق در استان شکسته شد

» مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از شکسته شدن رکورد مصرف برق در این استان خبرداد و اظهارداشت: مصرف برق در ساعات اوج بار شب از مرز 447 مگاوات گذشته که رکورد مصرف شکسته شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان،" مهندس داود راهزادی " با بیان این مطلب گفت: فصل گرما در استان کهگیلویه و بویراحمد زودتر از سال های گذشته در این استان فرا رسیده و مشترکین برق نیز از وسایل سرمایشی به صورت فزاینده ای استفاده می کنند.

وی از افزایش 10 درصدی مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد بدلیل گرمای زودرس خبرداد و اظهارداشت: میزان مصرف برق در ساعات اوج بار شب به 447 مگاوات ساعت رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه مصرف برق در شهرستان های گرمسیری استان بشدت سیر صعودی داشته و البته در تلاش هستیم این رشد صعودی را در روزهای آینده مدیریت مصرف کنیم.

راهزادی افزود: براساس تحلیل های سازمان هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد دمای هوا در فصل گرم امسال شدت می گیرد و با شدت گرفتن دمای هوا بطور حتم میزان مصرف برق در بین مشترکین برق نیز رشد نگران کننده ای خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در نامه ای به معاونت عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و در اجرای مصوبه سیزدهم تیرماه 1397 هیات وزیران و نامه نوزدهم تیرماه 1398 دبیر هیئت دولت به وزیر کشور از این معاونت خواسته ایم ساعات اداری در این استان را تغییر دهد، خاطرنشان کرد: ما معتقدیم براساس روند افزایشی مصرف برق در این استان، ساعات کار در ادارات، شهرداری ها، موسسات غیردولتی ، دستگاههای اجرایی و بانک ها بویژه در مناطق گرمسیری باید تغییر کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس درخواست ما، ساعات کار باید از پانزدهم خردادماه تا 15 شهریورماه و به منظور بهینه سازی مصرف انرژی و کنترل مصرف در ساعات پیک بار ( اوج مصرف) به ساعات شش و 30 دقیقه تا حداکثر 13 و 30 دقیقه تغییر کند.

راهزادی، میزان مصرف برق در ساعات اوج بار روز استان کهگیلویه و بویراحمد را 435 مگاوات عنوان و ادامه داد: میزان مصرف برق در گچساران با 167 مگاوات بیشترین میزان مصرف را بخود اختصاص داده است.

وی افزود: بویراحمد و دنا با 109 مگاوات ساعت در ساعات اوج بار مصرف دومین میزان مصرف را در استان بخود اختصاص داده و البته این میزان مصرف در شهرستان کهگیلویه به 81 مگاوات می رسد.

265 هزار اشتراک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد

  منبع خبر

  شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد

  شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد

  شرکت توزیع نیروی برق استان کهکیلویه و بویراحمد یک شرکت در شهر یاسوج می باشد

   نظرات