رهاسازی ۱.۷ میلیارد متر مکعب آب از سد سفیدرود گیلان

رهاسازی ۱.۷ میلیارد متر مکعب آب از سد سفیدرود گیلان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "وحید خرمی" با بیان اینکه در حال حاضر مجموعه آب تحویلی به شبکه سفیدرود یک میلیارد و ۷۶۳ میلیون متر مکعب است، گفت: این میزان آب برای آبیاری ۱۷۲ هزار هکتار از اراضی شالیزاری تحت پوشش شبکه سفیدرود بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان حجم ذخیره سد مخزنی سفیدرود ۴۵۱ میلیون متر مکعب است، افزود: دبی ورودی آب ۲۳ متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن ۱۶۳ متر مکعب بر ثانیه است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در حوزه آبیاری نداریم، تصریح کرد: بر اساس گزارشات دریافتی از سازمان جهاد کشاورزی گیلان ۸۵ درصد شالیزارهای استان خوشه زنی داشته است.

وی همچنین به نوبت بندی آب اشاره کرد و گفت: نوبت بندی آب بر اساس تصمیم کمیته منابع و مصارف آب استان و پایش شرایط جوی اتخاذ می‌شود و تا چند روز آینده به همین منوال رهاسازی آب انجام خواهد شد.

خرمی تاکید کرد: تا زمانی که جهاد کشاورزی درخواست رهاسازی آب برای اراضی تحت شبکه را داشته باشد رهاسازی انجام خواهد شد.

وی در ادامه به وضعیت سد شهر بیجار نیز اشاره و اظهار کرد: هم اکنون پایداری تأمین آب شرب و آب زراعی ۱۵۰ هکتار از اراضی منطقه از سوی این سد انجام می‌شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ذخیره سد بیجار (آیت الله بهجت) ۷۲ میلیون متر مکعب است، گفت: ورودی دبی آب این سد نیم متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن ۵ متر مکعب بر ثانیه است.

وی ادامه داد: سد شهر بیجار آب آشامیدنی ۷۰ درصد جمعیت شهری استان گیلان را تأمین می‌کند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات