باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم

باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : تا زمانی که اشتغال و رفاه نباشد، محیط زیست کشور حفظ نخواهد شد و باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم.

به گزارش «پارما» از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی  کلانتری، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست، با معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه متوسط دریافتی محیط بانان سازمان محیط زیست، در سه سال گذشته 2/5 برابر شده است، تاکید کرد:تجهیزات فعلی کفاف حجم فعالیت‌های محیط بانان را نمی‌دهند.


وی با اشاره به اینکه پروژه های ارزیابی در حال حاضر 45روزه انجام می‌شود، اظهار داشت: تا زمانی که اشتغال و رفاه نباشد، محیط زیست کشور حفظ نخواهد شد و باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه  ما در چند دهه گذشته به حقوق نسل‌های بعدی تجاوز کردیم، گفت: مساله اصلی محیط زیست کشور، آب است. میزان تبخیر در کشور ما از متوسط تبخیر جهانی بیشتر است و میزان بارش هم از متوسط بارش جهانی کمتر است.

وی ادامه داد: در وزارت نیرو، فقط بهره‌برداری و فروش آب مطرح بوده است.

کلانتری با تاکید بر اینکه نباید در همه بخش ها قربانی اول محیط زیست باشد ، تصریح کرد: محیط زیست، محیط امروز و فرداست که ما باید از آن پاسداری کنیم.


لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات