ارائه مشاوره رایگان به شهروندان با موضوع خانواده در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز

ارائه مشاوره رایگان به شهروندان با موضوع خانواده در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز

به گزارش شهریار، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با حضور  در برنامه تلویزیونی تبریزیم  اظهار کرد: امیدواریم جامعه ما با الگو پذیری از ازدواج آسان و ساده زیستی ائمه معصوم، فرهنگ تسهیل در ازدواج جوانان را در تمام خانواده ها را نهادینه کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز تصریح کرد: هدف  برنامه‌های هفته ازدواج  مراکز فرهنگی شهرداری، ترویج فرهنگ ازدواج آسان و آگاهانه، ترویج سبک زندگی  اسلامی و تحکیم بنیان خانواده است تا  نسل جوان بتوانند  با تأسی از ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در زندگی الگو برداری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی از برگزاری ۱۷ کارگاه آموزشی با موضوع  جوانان، ازدواج، توانمند سازی مهارت های زندگی  در مراکز فرهنگی شهرداری در طول هفته ازدواج خبر داده و افزود: برنامه های مختلفی هم در این هفته  از جمله مسابقات کتابخوانی باموضوع خانواده و پیوند آسمانی (جشنواره عکس ازدواج در روزهای کرونایی)  با بهره گیری از  فضای   مجازی برگزار می شود.

وی همچنین از  برپایی ایستگاه های  مشاوره با حضور کارشناسان وروانشناسان  و جلسات  خوانش کتاب با موضوع ازدواج سالم در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز در این هفته خبر داد.

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز  به سیاست های معاونت فرهنگی و اجتماعی  شهرداری تبریز  در حوزه  خانواده  اشاره و عنوان کرد: تحکیم بنیان خانواده اساس هدایت جامعه و راهکار کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می آید و  با مدنظر قرار دادن این موضوع شهرداری تبریز گسترش تحکیم خانواده را در راس راهبرد های اجتماعی خود قرار داده است و تا کنون توانسته منشا خدمات بیشماری در این حوزه  باشد.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین احمد حمیدی با  اشاره به شیوع ویروس کرونا و فعالیت مراکز فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با رعایت پروتکل های بهداشتی با بهره گیری از ظرفیت ۵۰ درصدی، گفت: ۳۹ روانشناس در ۱۷ خانه سلامت و ۲۳ فرهنگسرای شهرداری تبریز با محوریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده، تحکیم بنیان خانواده، اختلالات رفتاری، تربیت فرزند و... خدمات مشاوره‌ای  از جمله مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج به صورت تلفنی و حضوری ارائه می‌کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که جوانان با الگو گرفتن از سیره و زندگی ائمه اطهار و ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) علیها با ازدواجی آگاهانه، بهنگام و آسان به پیوندی پایدار دست یابند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات