میزان مصرف برق فردیس در استان البرز به ۲۰۶ مگاوات رسید

میزان مصرف برق فردیس در استان البرز به ۲۰۶ مگاوات رسید

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امیر کاظمی" اظهار کرد: در پی افزایش دمای هوا و افزایش میزان مصرف برق در شهرستان فردیس با همکاری صنعتگران و کارخانجات شهرستان در ساعات پیک بار با وارد کردن ژنراتورها به مدار، ۴۰ درصد از حجم بار شبکه کاهش و از قطعی برق سراسری در شهرستان که به صورت منطقه‌ای و خارج از اختیارات اداره شهرستان انجام می‌شود، جلوگیری شد.
وی هدف از اجرای این مانور را جلوگیری از قطعی برق منطقه‌ای به صورت سراسری عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۹۰۰ تفاهم‌نامه در خصوص مدیریت مصرف برق با صاحبان صنایع در فردیس با هدف جلوگیری از قطع برق و نوسان در شبکه امضا شده است.
کاظمی ضمن تقدیر از همکاری ویژه صنعتگران و کارخانجات فردیس در اجرای مانور مدیریت مصرف برق افزود: از صاحبان صنایع تقاضا می‌شود، تعطیلات تابستانه خود را در زمان اوج گرما با جابجایی ساعات کاری از ساعات پیک مصرف (۱۳ تا ۱۶) و استفاده از ژنراتور در کاهش بار شبکه، همکاری لازم را با اداره برق داشته باشند.
مدیر توزیع برق شهرستان فردیس با اشاره به افزایش ظرفیت توزیع برای جلوگیری از قطعی برق و پایداری شبکه گفت: امیدواریم با همکاری همه جانبه شهروندان در مدیریت مصرف، شاهد نوسان و یا قطع برق نباشیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات