شبکه‌های برق استان قم ضدسرقت می‌شود

شبکه‌های برق استان قم ضدسرقت می‌شود

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا مداحی" با اشاره به دهمین هفته اجرای طرح‌های جهادی توسط شرکت توزیع برق استان قم گفت: سعی می‌کنیم در قالب این طرح‌ها با استفاده از ظرفیت واحدهای پشتیبانی، اجرایی و پیمانکاری پروژه‌های مهم و کاربردی از جمله تبدیل سیم‌های مسی به کابل خود نگهدار را انجام دهیم.
وی سرقت سیم‌های مسی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب را باعث ایجاد خسارت به شبکه توزیع و وسایل برقی مشترکان دانست و اظهار کرد: با تبدیل سیم‌های مسی به کابل‌های خود نگهدار ضمن برطرف کردن این مشکل، همزمان رفع ضعف ولتاژ نیز انجام می‌شود و ولتاژ مناسبی تحویل مشترکان داده می‌شود.
قائم‌مقام مدیرعامل و مدیر توزیع برق شهرستان قم تصریح کرد: تعدیل بار ‌و تقویت ظرفیت شبکه و افزایش قدرت مانور شبکه از دیگر اهدافی است که در اجرای طرح‌های جهادی دنبال می‌شود.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود 26 طرح در پنج‌شنبه‌های جهادی اجرا و 30 کیلومتر از شبکه به کابل‌های خودنگهدار تبدیل شده است، گفت: در این طرح‌ها بالغ‌بر 20 هزار نفر ساعت نیروی اجرایی مشارکت داشتند، ضمن اینکه بیش از 50 میلیارد ریال اعتبار نیز در آن‌ها هزینه شده است.
مداحی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 40 درصد شبکه فشار ضعیف استان به کابل خودنگهدار تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: این طرح‌ها تا زمانی که تمام سیم‌های مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شود ادامه خواهد یافت.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات