قدردانی بیگی از پیشگامی شهرداری تبریز در اجرای پروژه‌های زیست محیطی

قدردانی بیگی از پیشگامی شهرداری تبریز در اجرای پروژه‌های زیست محیطی

به گزارش شهریار، احمد علیرضا بیگی در حاشیه بازدید از بزرگترین پروژه زیست محیطی تبریز با عنوان مرکز دفن بهداشتی پسماندهای شهری، اجرای این پروژه  را گام مهم شهرداری تبریز در راستای حفظ محیط زیست دانست.

بیگی گفت: در گذشته پروژه‌های زیست محیطی به این اندازه حائز اهمیت نبودند ولی امروزه، بروز یک عارضه زیست محیطی در نقطه‌ای، تمام جامعه را متاثر  می کند و باعث می شود  پروژه‌های قبلی نیز مورد تجدید نظر قرار گیرد.

او با اشاره به اهمیت این پروژه تصریح کرد: شیرابه‌ها ناشی از زباله‌ها سبب آلودگی آب‌های زیرزمینی و خاک می شوند و نفوذ آنها به زندگی مردم، بروز بیماری های متعدد را در پی دارد.

بیگی، شهرداری تبریز را شهرداری پیشرو در توجه به این موضوع مهم زیست محیطی دانست و گفت: امیدوارم شهرداری در این موضوع ثابت قدم باشد و سریعا شاهد بهره برداری از این پروژه مهم باشیم و این اقدام با ارزش، نتیجه بخش باشد.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توجه به پسماندهای پزشکی از مهمترین ویژگی های این پروژه است، گفت: پسماندهای پزشکی و بیمارستانی منشاء بسیاری از بیماری‌ها هستند و هنوز در سایر شهرها برای حل این معضل چاره اندیشی نشده است ولی در این پروژه بستر سرمایه گذاری ای تعریف شده که ضمن از بین بردن این پسماندها می توان از  آنها برای تولید انرژی بهره گرفت.

بیگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مساعدت دولت در اجرای پروژه های شهری، اظهار داشت: مباحث مربوط به ارتقای شرایط زیست محیطی، پروژه های حمل و نقل مثل مترو و... در تبصره‌های مربوط به برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است.

او یادآور شد: با توجه به  تنگناهای ناشی از تحریم، رویکرد دولت بر توانمندسازی شهرها و تامین اعتبار اجرای پروژه ها به صورت خودکفا استوار بوده و دولت معتقد است این پروژه ها باید خارج از بودجه عمومی اجرا شوند و شهرها خود اجرای آنها را بر عهده گیرند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات