203 اخطار زیست‌محیطی در اصفهان صادر شد

203 اخطار زیست‌محیطی در اصفهان صادر شد

203 اخطاریه زیست‌ محیطی در یک ماه گذشته توسط کارشناسان و محیط بانان اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان برای متخلفان صادر شد.

به گزارش«پارما» فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: در این مدت هشت متخلف شکار و صید در مناطق تحت نظارت محیط زیست این استان شناسایی و دستگیر شدند.

مرتضی جمشیدیان اظهارداشت: از متخلفان یاد شده 32 ادوات و وسایل شکار شامل یک قبضه اسلحه مجاز ،16 عدد فشنگ جنگی، یک دستگاه سمند،10 تیر فشنگ برنو، 2 دد دام زنده گیری‌پرنده و سه عدد قفس پرنده کشف و ضبط شد.

وی افزود: همچنین در یک ماه گذشته به 2 مورد شکار غیرمجاز پرندگان، 3مورد شکار غیر مجاز پستانداران ، شش مورد زنده گیری پرندگان و 245 مورد آلودگی‌های زیست‌محیطی برخورد قانونی شد.

وی تعداد شروع به شکار متخلفان شکار و صید شناسایی شده را یک فقره ذکر و اضافه کرد: در این مدت لاشه سه راس بزوحشی، 6 قطعه سهره طلایی و 2 قطعه باقرقره کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعداد کل تخلف شکار و صید را در این مدت شش مورد برشمرد و افزود: در این مدت 130 مورد تعلیف غیر مجاز دام (تعداد راس دام) توسط محیطبانان رسیدگی شد.

استان اصفهان دارای یک اثر طبیعی ملی، سه پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، 11 منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین‌المللی است.

مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان اصفهان با استناد تعاریف مندرج در متن قوانین مربوطه یک زیست بوم طبیعی فعال است که پشتوانه حفاظت از ذخایر طبیعی کشور محسوب می‌شود و هرگونه برداشت و شکار در آنها ممنوع است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات