12 دستگاه اتوبوس خط واحد...

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد خبر داد: با توجه به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد 12دستگاه اتوبوس خط واحد درون شهری با نماد گردشگری و طرح بافت تاریخی فعالیت خواهند کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – محمد رضا شفیعی اظهار کرد: با توجه به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد 12 دستگاه اتوبوس خط واحد درون شهری با نماد گردشگری و طرح بافت تاریخی فعالیت خواهند کرد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با بیان اینکه ایستگاه های اتوبوس شهرداری با مشارکت بخش خصوصی بازسازی می شوند، افزود: این موضوع از سال گذشته پیگیری شده است و ایستگاه های اتوبوس سطح شهر برمبنای بافت تاریخی شهر جهانی و بافت جدید یزد طراحی خواهند شد.

وی با بیان اینکه فراخوان ساخت ایستگاه ها به سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد و شورای اسلامی شهر ارسال شده است، خاطرنشان ساخت: کار در حال پیگیری است و امکانات هوشمندسازی، اتصال به اینترنت و تجاری سازی در آنها لحاظ می شود.

محمد رضا شفیعی با اشاره به خطوط BRT ،گفت: تا زمانیکه محدودیت ترافیک در شهر یزد رفع نشود و مسیر مشخص و ویژه جهت اتوبوس ها و اجرای خط BRT نداشته باشیم سرعت اتوبوس ها افزایش نخواهد داشت.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد همچنین در خصوص ترافیک خیابان کاشانی، گفت: به شورای اسلامی شهر پیشنهاد دادیم که باید ابتدا پارکینگی برای این مسیر جانمایی و احداث شود و سپس ساماندهی ترافیک را داشته باشیم که موضوع در حال پیگیری است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از سال 91 تاکنون دولت کمکی به شهرداری نداشته است، گفت: 50 دستگاه اتوبوس خط واحد از مدل 77 تا 80 بدون کولر بودند که با پرداخت یک میلیارد ریال تسهیلات به مدل بالاتر و کولر دار تعویض شدند.

شفیعی در خصوص فعالیت نرم افزار اتوبوس یاب در شهر یزد، ادامه داد: در تمام اتوبوس های خط واحد جهت مشخص شدن زمان حرکت GPS نصب شده و فعال می باشد لذا مردم برای اطلاع از مسیر و زمان حرکت اتوبوس از ایستگاه های سطح شهر می توانند از نرم افزار اتوبوس یاب استفاده کنند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در خصوص تاکسی بی سیم های 1830 و 133 نیز گفت: تاکسی بی سیم های 1830 و 133 به زودی نرم افزار پرداخت آنلاین مجهز می شوند و رانندگان آنها ملزم به استفاده از این نرم افزار هستند و مردم می توانند در بخش نظر سنجی خدمات هم شرکت کنند و به راننده امتیاز مثبت یا منفی بدهند.

وی با بیان اینکه در حال پیگیری بهسازی ناوگان تاکسیرانی و افزایش تعداد تاکسی ها با تسهیلات بانکی هستیم، اظهار داشت: شماره تلفن 1889 آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و شکایت ها است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات