اولین جلسه کارگروه تخصصی مشترک شرکت آب منطقه ای تهران و اداره کل...

مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها از برگزاری نخستین جلسه کارگروه تخصصی مشترک شرکت آب منطقه ای تهران و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری" در این جلسه که پیرو ابلاغ برنامه اجرائی تفاهم نامه مشترک وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور نمایندگان شرکت آب منطقه ای تهران، رئیس اداره کاداستر و مدیریت املاک به عنوان نمایندگان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران برگزار شد، ضمن تاکید بر اهمیت اجرایی نمودن هر چه سریعتر برنامه عملیاتی سالانه جهت اخذ اسناد بستر رودخانه ها گفت: حراست هر چه بیشتر از انفال عمومی و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده سودجویان و همچنین صیانت از منابع آبی و بستر  رودخانه ها مستلزم دریافت هر چه سریع تر سند مالیکت به منظور تثبیت مالکیت برای سازمان آب منطقه ای تهران می باشد.

وی در ادامه صحبت های خود افزود: صدور اسناد مالکیت برای مجاری آب های سطحی می تواند ضمن تثبیت بستر، از صدور اسناد مالکیت معارض برای اشخاص حقیقی مجاور آن جلوگیری کند و با اخذ سند مالکیت و اعمال حاکمیت قانونی برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم رودخانه ها  از بین خواهد رفت.

غفاری با اعلام اینکه در گام نخست،  بررسی و برنامه ریزی کلی اهداف سالانه و درصد پیشرفت روند اخذ اسناد در دستور کار قرار گرفت افزود: در طول جلسه ضمن طرح مشکلات و موانع عنوان شده از سوی کارشناسان امور های تابعه در مراحل اخذ اسناد، درخصوص راهکار های مشترک نیز بحث و تبادل نظر گردید.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه ای تهران در پایان با بیان اینکه بالغ بر ۱۶۰۰ هکتار برای اراضی بستر رودخانه های استان تهران سند مالکیت اخذ شده است، خاطرنشان کرد: صیانت از منابع آبی و بستر رودخانه ها که جزو انفال عمومی به حساب می آید، بخشی از رسالت مهم شرکت آب منطقه ای تهران و تمامی امور منابع  آب می باشد و متخلفان باید بدانند این سازمان در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد خواهد کرد.

شایان ذکر است، در پایان این نشست مقرر شد، جلسات کارگروه تخصصی به صورت منظم و ماهانه تا حصول نتایج برنامه ریزی شده و با موضوعیت های کاربردی در هر حوزه ثبتی بر حسب موانع حاصله، پیگیری و تشکیل گردد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات