ركورد مناطق قرمز در نقشه برق شكست

ركورد مناطق قرمز در نقشه برق شكست

به گزارش پايگاه خبري توانير ،  هم اكنون  14 استان شامل خراسان رضوي، خراسان جنوبي، يزد، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختياري، مركزي، لرستان، قزوين، همدان، كرمانشاه، زنجان، آذربايجان شرقي و آذربايجان غربي  و 2 كلانشهر مشهد و شيراز در منطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته اند.

هموطنان ساكن در مناطق ياد شده مي توانند با كاهش تنها  10 درصدي مصرف برق خود، به وضعيت سبز مصرف بازگشته و  امكان بهره مندي همه مردم به ويژه هموطنان ساكن در مناطق جنوبي از برق را كه در حال حاضر با گرماي شديدي روبه رو هستند و نياز به مداومي به استفاده از وسايل خنك كننده دارند، فراهم كنند.
به اين منظور رعايت نكات ساده مديريت مصرفي مانند تنظيم كولرهاي گازي روي دماي 24 درجه و استفاده از دور كندكولرهاي آبي در ساعت هاي گرم روز كه به صورت فوري نيز قابل اجراست،  مي تواند در پيوستن مناطق قرمز به سبز و برخورداري از برق پايدار  تاثيربسزايي داشته باشد.
همچنين نقشه برق امروز تا ساعت 12 ظهر نشانگر آن است كه 5 استان شامل هرمزگان، بوشهر، ايلام، كهگيلويه و بويراحمد و كردستان  و 2 كلانشهر اهواز و اصفهان در منطقه زرد مصرف قرار دارند.
برپايه اين گزارش  هموطنان ساكن در اين مناطق  نيز مي توانند تنها با كاهش 5 درصدي مصرف برق خود، در بازگشت به وضعيت سبز تاثيري فوري داشته باشند.
عدم استفاده از وسايل پرمصرف مانند ماشينهاي لباسشويي و ظرفشويي ،اتو و جاروبرقي در ساعات پيك شبكه از ديگر راهكارهاي كاهش مصرف برق به شمار مي رود.

لینک اصل خبر در سایت سایت خبری شرکت توانیر

    منبع خبر

    سایت خبری شرکت توانیر

    سایت خبری روابط عمومی شرکت توانیر

      نظرات