توسعه گروه خط گرم در دستور کار توزیع برق استان مرکزی

توسعه گروه خط گرم در دستور کار توزیع برق استان مرکزی

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد مرادی" افزود: کاهش یا حذف قطعی برق رویکرد  سرویس خط گرم است که تمامی خدمات و تعمیرات شبکه در شرایط  برق‌دار را شامل می‌شود.
وی اظهار کرد: با انجام دو مانور تعميرات خط گرم با هدف استفاده بهينه از ظرفيت گروه‌هاي موجود استان در شهرستان‌هاي فراهان و محلات، 105 مگاوات ساعت از انرژي توزيع نشده طی سه روز كاري جلوگيري به عمل آمده است.
مرادی، تعويض 2693 دستگاه انواع برقگير و كات اوت فيوز، اصلاح 19214 جمپر، تعويض 8875 انواع مقره، نصب و بركناري 400 پايه را از مهمترين فعاليت انجام شده در حوزه تعميرات توسط گروه‌هاي خط گرم طی سه ماه نخست سال جاری عنوان کرد.
وی ادامه داد: همچنین  در سال جاری با پايش 20 فيدر در كل استان توسط دوربين كرونا و شناسايي 445 عيب عايقي توسط اين تجهيز كه با شناسايي و رفع به موقع اين عيوب حدود 1.5 مگاوات ساعت از هدررفت انرژي توزيع نشده جلوگيري شده است.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان مرکزی، تعمیر 50 دستگاه ترانسفوماتور و تعمیر یک دستگاه سکسیونر و یک دستگاه ریکلوزر، تعمیر92 کیلومتر شبکه  فشار ضعیف هوایی و زمینی، تعمیر 200 کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی، تعمیر265 پست هوایی و زمینی، تعمیر 16 هزار و 750 پایه روشنایی معابر را از دیگر فعالیت‌های انجام شده طی سال جاری عنوان کرد.
وی طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز مدیریت بحران از قبیل، برج نوری سیار با استفاده از بازسازی جرثقیل اسقاط به منظور صرفه‌جویی اقتصادی و خریداری 11 دستگاه موتور برق 7 کیلووات و توزیع آن در مدیریت توزیع برق شهرستان‌ها به منظور تأمین برق اضطراری را از سایر اقدامات صورت گرفته برشمرد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات