توافق جدید نظام مهندسی با منطقه آزاد ماکو

توافق جدید نظام مهندسی با منطقه آزاد ماکو


با امضای تفاهم‌نامه ای بین منطقه آزاد ماکو و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی، ارائه خدمات نظام‌مهندسی ساختمان در ماکو شفاف و کم‌هزینه‌تر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان‌غربی گفت: تفاهم‌نامه «نحوه ارائه خدمات مهندسی در منطقه آزاد ماکو» منعقد شد تا از این پس خدمات سازمان شفاف، سریع و کم‌هزینه‌تر از قبل ارائه شود.

بهرنگ دیلمقانی گفت: تفـاهم نامه «نحوه ارائه خدمات مهندسی در منطقه آزاد تجـاری - صنعتی مـاکو» با مدیرعـامل سـازمان منطقه آزاد ماکو منعقد شد.

وی گفت: با اجرای تفاهم نامه فی‌مابین، امیدواریم خدمات مهندسی شفاف، سریع و کم هزینه برای سرمایه گذاران و سازندگان اتفاق افتاده و همچنین با استفاده از توان مهندسی استان شاهد خدمات کاملا واقعی در منطقه آزاد ماکو باشیم.

وی، پتانسیل منطقه آزاد را فرصتی بی‌نظیر برای عرضه خدمات مهندسی در حوزه های مختلف عنوان و تاکید کرد: منطقه آزاد ماکو ویترین مهندسی کشور برای عرضه مناسب توان مهندسی کشور و استان است و امیدواریم با عزم جدی و افزایش تعاملات فی‌مابین بتوانیم ضمن تاثیرگذاری برکشورهای مجاور در حوزه افزایش کیفیت و سرعت و کاهش هزینه‌های پروژه های عمرانی دولتی و غیردولتی گام‌های مناسبی را برداریم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در این جلسه درخواست اختصاص قطعه زمینی برای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برای ایجاد مجموعه‌های اقامتی برای اعضای استان و کشور و همچنین احداث نمایشگاه‌های صنعت ساختمان در حوزه مصالح و تکنولوژی‌های نوین ارائه شد.

در ادامه جلسه بر ظرفیت سازمان منطقه آزاد ماکو در خصوص صدور خدمات مهندسی و ایجاد پایلوت نمونه برای آموزش‌های کارآمد مهندسین کشور با همکاری کشور همسایه بحث و تبادل نظر شد.

دیلمقانی افزود: مهم‌ترین هدف‌ این  تفاهم‌نامه، ارتقای استانداردها در ساخت‌وسازهای این منطقه و کاهش هزینه‌های مربوط به خدمات سازمان خواهد بود و ابراز امیدواری کرد هر چه سریعتر الکترونیکی نمودن خدمات مهندسی با همکاری فی مابین در این منطقه عملیاتی شود.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات