لایروبی و تعریض بستر رودخانه کمرد در حوزه عملکرد تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از لایروبی، پاکسازی و تعریض بستر رودخانه کمرد در محدوده جاجرود- محور قدیم جاجرود ابتدای جاده سد لتیان از توابع شهرستان پردیس به منظور افزایش ظرفیت آبگذری در مواقع بحران سیلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: رودخانه کمرد در محدوده جاجرود- محور قدیم جاجرود ابتدای جاده سد لتیان از توابع شهرستان پردیس از سوی امور منابع آب به عنوان نقاط حادثه خیز در مواقع بحران سیلاب اعلام و معرفی شده است که با توجه به حساسیت موضوع طی یک هفته کاری توسط پیمانکار نسبت به لایروبی و پاکسازی بستر رودخانه اقدام شد.

وی افزود: به منظور افزایش ظرفیت آبگذری در مواقع بحران سیلاب به طول ۷۰۰ متر، عرض ۱۰ متر و حجم خاکبرداری حدوداً ۷۰۰۰ مترمکعب  تعریض و تعمیق بستر اقدام گردید.

حبیبی در ادامه عنوان کرد: با توجه به نقش موثر انسداد چاه های غیر مجاز در جلوگیری از تشدید افت آب‌های زیر زمینی،  این امور شناسایی چاه های غیر مجاز و برخورد با متخلفان و متعرضان به انفال را از وظایف ذاتی و قانونی خود می داند و از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند .

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ و پردیس در پایان خاطر نشان کرد: انسداد چاه‌های غیرمجاز، تغذیه مصنوعی و جلوگیری از اضافه برداشت از چاه‌های مجاز در دستور کار قرار دارد تا با اجرای این طرح بتوانیم در منابع و سفره های آب زیرزمینی و بعضی از دشت‌های استان تعادل نسبی را برقرار و روند افت آب‌های زیرزمینی را کاهش دهیم .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات