نیروگاه سد گتوند رکورددار تولید انرژی برق‌آبی کشور است

نیروگاه سد گتوند رکورددار تولید انرژی برق‌آبی کشور است

نیروگاه برق‌آبی سد گتوند با تولید بیش از 4 میلیون و 900 هزار مگاوات ساعت انرژی پاک، بیشترین میزان تولید سالانه را در بین نیروگاه‌های برق‌آبی را به خود اختصاص داده است .

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مهندس محمد مرادی مجری سد و نیروگاه گتوند با اعلام خبر فوق افزود: با تلاش شبانه‌روزی همکاران شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در امور بهره‌برداری و نگهداری از نیروگاه سد گتوند و با بارش مناسب نزولات آسمانی در سال آبی 97-98، سد و نیروگاه گتوند علاوه بر کنترل مؤثر سیلاب و جلوگیری از آسیب‌های مخرب به دشت خوزستان، با تولید بیش از 4 میلیون و 900 هزار مگاوات ساعت انرژی پاک و تجدید پذیر بیشترین میزان تولید سالانه را در بین نیروگاه‌های برق‌آبی کشور را به خود اختصاص داده است .

وی ادامه داد: این میزان تولید انرژی معادل 16 درصد تولید کشور در نیروگاه‌های برق‌آبی و 1،5 درصد کل تولید انرژی در سطح تمام نیروگاه‌های در حال بهره‌برداری کشور می‌باشد.

مهندس مرادی خاطرنشان کرد: دستیابی به این مهم مرهون برنامه‌ریزی اصولی در بخش بهره‌برداری و تعمیرات و نگهداری بهینه و مناسب از واحدهای نیروگاه است.

گفتنی است سد و نیروگاه گتوند در استان خوزستان، شهرستان گتوند واقع شده که نیروگاه هزار مگاواتی این سد (4 واحد 250 مگاواتی) قابلیت تولید سالانه 4هزار و 570 گیگاوات ساعت انرژی پاک را دارد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات