آزادسازی 100 هکتار از تصرفات بستر رودخانه های مازندران در طی...

آزادسازی 100 هکتار از تصرفات بستر رودخانه های مازندران در طی...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای دکتر محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل شرکت از آزادسازی 100 هکتار از بستر رودخانه های مازندران پس از سیل سال 98 خبر داد.

وی با بیان اینکه سیلاب اواخر سال 97 و اوایل سال 98 سبب شد تا آزادسازی بستر به عنوان بخشی از مطالبات مردم شود گفت خوشبختانه شورای حفظ حقوق بیت المال استان در این بخش ورود کرده که نتایج این همکاری منجر شد تا آب منطقه ای مازندران در طی سال گذشته حدود 100 هکتار از بستر رودخانه ها را که در تصرف افراد بوده آزادسازی کند.

یخکشی افزود: این شرکت جهت صیانت و حفاظت از رودخانه های استان موفق شد حدود 300 کیلومتر از رودخانه ها را ساماندهی و لایروبی نماید.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: جهت صدور سند برای حریم و بستر رودخانه ها نقشه 100 کیلومتر از بستر نهایی و به اداره ثبت استان ارسال شد. ضمن آنکه در این مدت نسبت به تهیه نقشه بستر و حریم رودخانه ها و تالاب ها به طول 200 کیلومتر انجام گرفت.

ایشان در ادامه بیان داشت: در طی این مدت جهت صیانت و حفظ رودخانه های استان 632 مورد اخطار، 252 مورد برای متخلفین پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شد که از این تعداد پرونده تاکنون تعداد 156 مورد منجر به صدور آرای قضایی گردید و مابقی در دست رسیدگی است.

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران در ادامه به تشریح برنامه صیانت از منابع آب زیرزمینی نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال 98  تاکنون حدود 1750 مورد از چاه های فاقد پروانه تعیین تکلیف و به همین میزان نیز اصلاح و تعدیل پروانه ها انجام گرفته است.

وی همچنین از انسداد  200 مورد چاه غیرمجاز با همکاری دستگاه قضایی و انتظامی در این مدت خبر داد و یادآور شد جهت صیانت از منابع آب زیرزمینی 70 مورد چاه عمیق و نیمه عمیق استان مجهز به کنتور هوشمند شده اند.

ایشان در پایان خاطرنشان کرد: صیانت و حفاظت از رودخانه ها و منابع آب زیرزمینی امری حیاتی بوده که نیازمند همکاری بخش های مختلف استان و به ویژه مردم می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات