پرهیز از عرضه و ذبح دام در سطح شهر مشهد/ انجام سنت حسنه قربانی به ...

پرهیز از عرضه و ذبح دام در سطح شهر مشهد/ انجام سنت حسنه قربانی به ...

پرهیز از عرضه و ذبح دام در سطح شهر مشهد/ انجام سنت حسنه قربانی به صورت غیر حضوری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در خصوص نظارت‌ های بهداشتی در عید قربان اظهار کرد: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از تجمع، رفت و آمدهای درون شهری و مخاطرات موجود و همچنین دستورالعمل ابلاغی ستاد کرونا استان، هر گونه عرضه و ذبح دام در سطح شهر ممنوع است.
وی افزود: باتوجه به هماهنگی‌های انجام شده توسط اداره کل دامپزشکی و کشتارگاه صنعتی مشهد شهروندان می‌توانند دام (قربانی) مورد نظر خود را به صورت تلفنی با شماره تلفن های ۳۳۸۰۱۳۹۲-۳ و ۳-۳۳۵۵۴۳۳۰ و یا به صورت اینترنتی به آدرسwww.mashadmeat.ir از موسسه صنعتی گوشت مشهد سفارش دهند.
معاون شهردار مشهد با اشاره به اینکه بنا بر اعلام کشتارگاه صنعتی مشهد، ذبح دام و تحویل آن درب منازل شهروندان رایگان و با نظارت اداره دامپزشکی انجام می شود، بیان کرد: تمامی مراحل ذبح دام و تحویل آن به شهروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و نیازی به حضور افراد در کشتارگاه نیست
یعقوبی خاطرنشان کرد: لاشه قربانی پس از طی مراحل بهداشتی لازم توسط خودروهای یخچال دار مخصوص حمل گوشت کشتارگاه صنعتی مشهد، تحت نظارت سازمان دامپزشکی درب منزل تحویل خواهد شد.
وی اضافه کرد: ضمن ممانعت از فروش دام در سطح شهر توسط اکیپ های گشتی مشترک شهرداری و دامپزشکی چنانچه تخلفی مبنی بر ذبح دام در سطح شهر صورت پذیرد، لاشه به مراکز صنعتی گوشت تحویل داده می‌شود و پس از ۲۴ ساعت طی شدن مراحل بهداشتی به صاحب آن بازگردانده می‌شود.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: به منظور اطلاع رسانی شهروندان، موضوعات و پیام های بهداشتی با محوریت جلوگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو و ویروس کرونا، به وسیله ۶۰۰ آویز ستونی و ۲۱ عدد بیلبورد در سطح شهر اکران می‌شود، همچنین ۹۵ اکیپ و ۲۲۰ نیروی انضباط شهری به همراه دامپزشک در روز عید قربان گشت زنی خواهند داشت.
یعقوبی گفت: شهروندان می توانند ضمن رعایت موارد بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و تب کریمه کنگو، هر گونه عرضه یا ذبح دام در سطح معابر را به سامانه ارتباط مردمی ۱۳۷ اطلاع رسانی کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات