عملیات ساخت واحدهای جدید نیروگاه ری پاییز امسال آغاز می‌شود/ نخستین گام برای بازنشسته کردن نیروگاه برداشته شد

عملیات ساخت واحدهای جدید نیروگاه ری پاییز امسال آغاز می‌شود/ نخستین گام برای بازنشسته کردن نیروگاه برداشته شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث پست GIS 230 کیلوولت نیروگاه ری با اشاره به قدمت 50 ساله این مجموعه، گفت:‌ ظرفیت اولیه نیروگاه ری در زمان احداث حدود یک هزار و 170 مگاوات با برخورداری از 40 واحد گازی کوچک بوده است.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت فعلی نیروگاه به دلیل قدمت بالا و از کار افتادن برخی از واحدها به حدود 500 مگاوات رسیده است، ادامه داد: هم اکنون 20 واحد گازی مجموعه با راندمان پایین حدود 20 درصد در حال فعالیت هستند که به دلیل هزینه‌های بالای تعمیرات و بهره‌برداری، راندمان پایین واحدها و قدمت و فرسودگی مجموعه، پروژه نوسازی و احداث واحدهای جدید نیروگاه ری در دستور کار قرار گرفته است.
طرزطلب به تشریح ترکیب واحدهای نیروگاه ری پرداخت و افزود‌: در حال حاضر این مجموعه با برخورداری از 6 واحد گازی 25 مگاواتی آسک، 11 واحد 17 مگاواتی هیتاچی، سه واحد 65 مگاواتی میتسوبیشی و یک واحد فیات 25 مگاواتی در حال تامین برق منطقه جنوب تهران و پایتخت است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به آغاز ساخت واحدهای جدید نیروگاه ری، گفت:‌ نیروگاه جدید ری دارای دو واحد گازی کلاس F و یک واحد بخار با مجموعه ظرفیت یک هزار و 70 مگاوات خواهد بود که با افتتاح این طرح‌ها، واحدهای قدیمی نیروگاه ری برچیده خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه پاییز امسال عملیات اجرایی ساخت نیروگاه جدید ری آغاز خواهد شد، ادامه داد:‌ بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته واحد نخست گازی نیروگاه 24 ماه بعد و واحد دوم گازی مجموعه نیز دو ماه پس از افتتاح واحد اول به بهره‌برداری خواهد رسید.
طرزطلب افزود: ‌همچنین بخش بخار نیروگاه نیز 12 ماه پس از افتتاح اولین واحد مجموعه وارد مدار خواهد شد تا بر این اساس مجموع نیروگاه جدید ری طی 36 ماه به طور کامل به بهره‌برداری برسد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات