انعقاد 172 قرارداد پیمانکاری و مشاوره ای در سال98 توسط شرکت آب منطقه...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران خانم سمانه علا مدیر دفتر قراردادهای این شرکت گفت: در سال98 برای اجرای طرح ها و برنامه های آب منطقه ای 172 قرارداد پیمانکاری و مشاوره ای صورت پذیرفته است.

ایشان تعداد قرارداد پیمانکاری را 133 مورد و تعداد قرارداد مشاوره ای را 39 مورد اعلام کرد و افزود: ارزش این قراردادها بالغ بر 518 میلیارد تومان می باشد که از این رقم حدود 500 میلیارد تومان آن مربوط به بخش پیمانکاری و 18 میلیارد تومان مربوط به بخش مشاوره ای است.

مدیر دفتر قراردادهای شرکت آب منطقه ای مازندران افزود: در سال 98 تعداد 1065 مورد رسیدگی به مجوزات پرداخت انجام شد که مبلغ آن 341 میلیارد تومان بوده است.

علا با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 215 مورد فراخوان انجام گرفته گفت: تلاش شد جهت ارتقای سلامت مباحث قراردادی و افزایش کسب و کار از ظرفیت همه سامانه های مرتبط با موضوع از جمله سامانه تدارک الکترونیکی دولت، پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور، سامانه جامع معاملات  و دعاوی استفاده شود به طوری که در طی یک سال حدود 35هزار داده و رکورد در این سامانه ها ثبت و به روزرسانی شد.

وی افزود: یکی از رویکردهای مهم بخش قراردادی شرکت آب منطقه ای مازندران انجام اقدامات اصلاحی از فرآیند انجام کارها بوده که دستورالعمل های نحوه انتخاب مشاوران، نحوه برگزاری مناقصات، نحوه ارزیابی پیمانکاران، نحوه مستندسازی پروژه ها به روزرسانی و بازنگری شد و کاربرگ های کنترلی فعالیت های بخش پیمان با قوانین و مقررات انطباق داده شد.

علا تصریح کرد: از اقدامات اصلاحی دیگر ساماندهی بیمه نامه های تمام خطر مهندسی پروژه ها و همچنین بازنگری آموزش مشارکت عمومی – خصوصی بوده است.

ایشان با تشریح برنامه عملیاتی سال 99 دفتر قراردادها گفت: تلاش می کنیم در کمیته پیمان فنی شورای استان، انجمن ها و کارگروه های تخصصی کشور در حوزه مشاوره و پیمان و همچنین کارگروه های مزایده ها و مناقصه ها و دستگاه های اجرایی حضور فعال داشته باشیم.

وی در پایان عمده چالش و مشکلات بخش قراردادها در سال99 را اثرات شیوع کرونا بر انجام فعالیت ها در کارگاه های عمرانی و تعداد سیلاب های سال های اخیر و بیمه های تمام خطر پروژه ها ذکر کرد و گفت: با تدابیر و تمهیدات اتخاذ شده و همچنین تعامل و همکاری با بیمه ها ان شااله این مشکلات سپری و میزان خسارت نیز کاهش می یابد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای مازندران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای مازندران

    شركت آب منطقه‌ای مازندران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات