رییس شورای شهر شیراز خطاب به معاون رییس جمهور:  سهم شیراز از اعتبارات ملی متناسب و کافی نیست

رییس شورای شهر شیراز خطاب به معاون رییس جمهور: سهم شیراز از اعتبارات ملی متناسب و کافی نیست

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «سید عبدالرزاق موسوی» صبح امروز پنجشنبه ۹ مردادماه در آیین آغاز عملیات اجرایی خط سوم متروی شیراز که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری برگزار شد، ویژگی‌های شیراز را منحصر‌به‌فرد توصیف کرد و گفت: توقع ما این است که دولت علاوه بر تعهدات معمول خود در قبال مردم شیراز، از مزیت‌ها و ظرفیت‌های این کلان‌شهر برای توسعه و تقویت ارتباطات سیاسی، علمی، تجاری و اقتصادی خود با جهان به ویژه حوزه خلیج فارس استفاده کند چرا که معتقدیم هرگونه تلاش در این جهت سرمایه‌گذاری برای توسعه کل کشور و خدمت به همه مردم است.
وی افزود: تردیدی نباید داشت که شیراز پایتخت فرهنگ و تمدن ایران‌زمین، سومین حرم اهل بیت، شهر ایثار و شهادت و انسان‌دوستی و نماد زندگی مسالمت‌آمیز اقوام و حتی ادیان مختلف و نه‌تنها در جنوب ایران بلکه در میان کشورهای حوزه خلیج فارس و به ویژه مردم آن از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.
موسوی اضافه کرد: حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (ع)، حافظ، سعدی، ملاصدرا، سیبویه و دیگر بزرگان این شهر، مراکز بزرگ علمی، فرهنگی، دانشگاهی و درمانی این شهر، نخبگان آن که بعضاً شهره جهانی هستند و البته مردم خوب و نجیب شیراز، برای کشور یک فرصت و غنیمت است که باید قدر دانسته شود.
رییس شورای شهر شیراز در ادامه سهم شیراز از اعتبارات ملی را ناکافی توصیف کرد و خطاب به مقامات ملی حاضر در مراسم گفت: البته نمی‌خواهم از واژه ناعادلانه استفاده کنم اما سهم شیراز از اعتبارات ملی متناسب با موقعیت و شرایط این کلان‌شهر نیست و توقع ما این است که توسعه شیراز را توسعه کشور تلقی کنید.
موسوی با بیان اینکه انتظار از دولت این است که توسعه حمل و نقل ریلی در کلان‌شهری همچون شیراز را دغدغه جدی خود بداند، خاطرنشان کرد: البته خوشبختانه در این جهت از گذشته تاکنون تلاش‌های خوبی صورت گرفته و شهرداری شیراز در دوره فعلی نیز با حمایت استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در استان، همکاری خوب قرارگاه خاتم به عنوان پیمانکار طرف قرارداد و حمایت‌های شورای شهر عملکرد قابل قبول و بلکه قابل تقدیری داشته است.
وی در عین حال با تأکید بر اینکه برای اجرای پروژه‌های بزرگ شهری به حمایت‌های مالی دولت نیاز داریم، تصریح کرد: ما می‌دانیم که شرایط اقتصادی کشور سخت است اما به هرحال دولت نباید تعهدات خود را به مردم منتقل کند و انتظار از دولت این است که در چنین شرایط سختی گره‌ها را باز کند و مردم را بیش از زمان عادی دریابد.
رییس شورای شهر شیراز خطاب به نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور گفت: همه می‌دانیم که نقش جنابعالی در تخصیص اعتبار و بودجه، منحصر به فرد است و به همین دلیل از شما به عنوان مسؤول بودجه کشور انتظار داریم که حداقل در این پروژه شیراز و فارس را مشابه رشت و گیلان ببینید و در جهت تسهیل و تسریع انجام پروژه خط سوم مترو به نمایندگان مردم و شهروندان شیرازی قول بدهید که به این پروژه با ویژگی‌های خاص و برجسته خود، به صورت ویژه نگاه کنید تا در پایان عمر دولت نام نیکی از خود بر جای بگذارید.
موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی معضلات آلاینده‌های زیست محیطی، گفت: امروز متأسفانه برخی کارخانه‌های آلاینده در شیراز و به‌طور خاص وجود کارخانه سیمان در درون شهر، روح و روان شهروندان را آزرده کرده است و امیدوار هستیم همین امروز برای این مشکل نیز چاره‌اندیشی و به دست معاون رییس جمهور حل شود.
وی همچنین از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به واسطه تلاش در موضوع حمایت از بازنشستگان آموزش و پرورش تقدیر کرد و خواستار تداوم حمایت‌ها از فرهنگیان کشور شد.
رییس شورای شهر شیراز در پایان، آغاز فعالیت خط سوم مترو شیراز را به همه شهروندان شیراز تبریک گفت و خاطرنشان کرد: در آستانه آغاز اجرای این پروژه لازم می‌دانم که از تلاش‌های کارگران، کارکنان و مهندسان سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز، رییس و اعضای کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای شهر، شهردار پرتلاش شیراز و حمایت‌های استاندار فهیم فارس قدردانی کنم.
پایان خبر/

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات