لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد

لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : پسنده گفت: لکه های نفتی ایجاد شده در میدان نفتی ابوذر با استفاده از تجهیزات سازمان بنادر و همکاری سایر بخش های مرتبط پاکسازی شد.

نادر پسنده مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه دو لکه نفتی در میدان نفتی ابوذر که از روز چهارشنبه ایجاد شده بود مهار شد، گفت: با تلاش همکاران سازمان بنادر و دریانوردی استان بوشهر و با مشارکت سازمان محیط زیست ، ارگان های نظامی و غیر نظامی این دو لکه مهار شد.

او ادامه داد: خوشبختانه با استفاده از چندین فروند شناور بزرگ حامل تجهیزات مقابله با آلودگی های نفتی دریایی و جذب کننده های مواد نفتی و انجام عملیات پایش هوایی متعدد در منطقه که از امروز صبح آغاز شده بود، بعد از ۷ ساعت عملیات، به صورت کامل این دو لکه نفتی مهار شد.

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی تصریح کرد:با پیگیری های بسیار زیاد، این دو لکه جمع آوری و پاکسازی شد و جا دارد از تمامی همکاران که در این گرمای مشقت بار برای حفظ و پاکسازی خلیج فارس تلاش می کنند تشکر کنیم.

پسنده تاکید کرد: در حال حاضر عملیات به اتمام رسیده و لکه نفتی به صورت کامل پاک شده است. شناورهای مقابله با آلودگی نفتی، جمع آوری شده و در حال برگشت به ایستگاه های خود هستند.

او با بیان اینکه به طور اصولی در مقابله با آلودگی‌های نفتی، اولویت اول مقابله و مهار و پاکسازی است افزود: بعد از آن، فرآیند بررسی علت سانحه دنبال خواهد شد.

ََمدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی اظهار کرد: آنچه که مشخص است، این آلودگی ها مربوط به کشتی ها نبوده و احتمالا از تاسیسات و خطوط لوله زیر آبی نشات گرفته است.

او تصریح کرد: با توجه به تعدد میادین نفتی ایرانی و سایر کشورها در منطقه ، تشخیص علت اصلی سانحه نیاز به بررسی دقیق دارد.

ََمدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی تاکید کرد: در عملیات دو روز گذشته ، تعامل و هماهنگی همه ارگان‌های مسئول نظامی و غیر نظامی با سازمان بنادر و دریانوردی، نشانگر همت و مسئولیت اجتماعی در حفظ محیط زیست و اعمال حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر آب‌های نیلگون و پاک خلیج فارس است. لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات