تأمین نیازهای آموزشی استان از دغدغه های کمیسیون ماده 5 است

تأمین نیازهای آموزشی استان از دغدغه های کمیسیون ماده 5 است

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی، روزبه دادجو گفت: جلسه کمیسیون ماده 5 شهر شیروان در محل سالن جلسات استانداری برگزار گردید.

وی بیان کرد: در این جلسه موضوع تغییر کاربری املاک مدنظر آموزش و پرورش به آموزشی، از اهم موارد مورد بحث بود که پس از بحث و بررسی و تبادل نظر اعضای جلسه، به تأیید رسید.

دادجو در ادامه افزود: نظر به تصویب شورای آموزش و پرورش استان مبنی بر معرفی اراضی دارای کاربری خدماتی توسط شهرداری بمنظور تغییر کاربری به آموزشی و واگذاری آنها به آموزش و پرورش، با عنایت به معرفی 7 مورد املاک با کاربری فضای سبز و 1 مورد با کاربری تأسیسات شهری توسط شهرداری و با عنایت به سرانه فضای سبز موجود(1/3 مترمربع) و کمبود آن در مقایسه با سرانه استاندارد(8مترمربع)،با تغییر کاربری فضای سبز به آموزشی مخالفت و با تغییر کاربری تأسیسات شهری به آموزشی موافقت گردید.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی در پایان خاطرنشان کرد: تأمین نیازهای آموزشی استان ضمن تأکید بر حفظ و ارتقاء سرانه فضای سبز و تأمین سایر خدمات مورد نیاز شهروندان، از دغدغه های کمیسیون ماده 5 است و در این جلسه، 5111 مترمربع فضای آموزشی به اراضی دارای کاربری آموزشی در شهر شیروان افزوده شد.

گفتنی است جلسه کمیسیون ماده 5 شهر بجنورد نیز در همین روز برگزار گردید و بررسی و اتخاذ تصمیم مقتضی درخصوص 4 پرونده این شهر با موضوعات افزایش سطح اشغال، تغییر جهت ساخت و تغییر کاربری صورت گرفت.

منبع:

اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خراسان شمالی

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالى

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالى

    اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات