طرح آبرسانی خلخال امسال بهره‌برداری می‌شود

طرح آبرسانی خلخال امسال بهره‌برداری می‌شود

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: اجرای طرح تصفیه‌خانه آب شرب خلخال با پرداخت تسهیلات به مجری طرح شتاب گرفته و امسال از این طرح بهره‌برداری می‌شود.

مهندس کریم قرایی در نشستی با فرماندار خلخال افزود: برای این طرح که با استفاده از روش بی‌اوتی توسط کنسرسیوم چند شرکت معتبر بخش خصوصی در حال اجراست، ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات منظور شده که با پرداخت ۱۴۰ میلیارد ریال روند اجرای آن تسریع شد .

وی با بیان اینکه ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات باقیمانده نیز بزودی در اختیار مجری طرح قرار می‌گیرد، اظهارداشت: سرمایه‌گذاران پنج شرکت بزرگ و صاحب‌نام بخش خصوصی اجرای طرح تصفیه‌خانه آب شهر خلخال را بر عهده دارند .

مهندس قرایی تصریح کرد: تصفیه‌خانه آب خلخال یکی از طرح‌های بسیار موفق شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل است و مطابق برنامه زمان‌بندی شده در حال اجراست .

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل تشریح کرد: با تکمیل طرح خط انتقال آب از سد بفراجرد و طرح تصفیه‌خانه خلخال، آب شرب سالم و بهداشتی این شهر تا افق سال ۱۴۲۵ تامین می‌شود .

مهندس قرایی گفت: طرح آبرسانی خلخال برای بلند مدت ۳۰ ساله با احداث سدخانقاه بفراجرد با ظرفیت شش میلیون مترمکعب آب، طرح اجرای شبکه انتقال آب از این سد به عنوان منبع اصلی تامین‌کننده آب شرب به تصفیه‌خانه و همچنین اجرای پروژه احداث تصفیه‌خانه خلخال به روش بی‌اوتی با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با سرعت در حال تکمیل است .
به گفته وی ، با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح و تکمیل اجرای خطوط انتقال آب از سد بفراجرد تا محل تصفیه‌خانه، آب سالم و بهداشتی جمعیت فعلی و ۳۰ سال آینده شهر خلخال تامین خواهد شد .
وی با بیان اینکه این سد دی ماه سال گذشته همزمان با سفر رییس جمهور به استان اردبیل با حضور مدیرعامل شرکت منابع آب ایران آبگیری شد، اظهار داشت: سد بفراجرد خلخال بعنوان تامین کننده اصلی منابع آبی تصفیه خانه آب خلخال خواهد بود.
مهندس قرایی بیان‌کرد: ۴.۵ میلیون متر مکعب از آب موردنیاز سالانه تصفیه‌خانه از محل سد بفراجرد و ۱.۵ میلیون متر مکعب نیز از آب رودخانه هروچایی تامین و وارد تصفیه‌خانه خلخال خواهد شد .
وی گفت: از مجموع خط انتقال ۱۱ کیلومتری آب از محل سد بفراجرد تا تصفیه‌خانه که از پیشرفت ۷۸ درصدی برخوردار است، هم‌اکنون ۲ کیلومتر و ۷۰۰ متر باقیمانده و تلاش می‌شود تا زمینه تکمیل و بهره‌برداری همزمان تصفیه‌خانه و خطوط انتقال آب تا پایان امسال فراهم شود .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات