انسداد ۲ حلقه چاه غیر مجاز در فیروزکوه/ جلوگیری از برداشت ۷۹ هزار...

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد ۲ حلقه چاه غیر مجاز در یک روز کاری و جلوگیری از برداشت سالانه ۷۹ هزار متر مکعب آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان طی یک روز کاری ۲ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای لاسم چشمه و کلفور، در مجموع به عمق ۴۰ متر و با دبی چهار ۴ لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۷۹۰۰۰ هزار  متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مرادی نسب ادامه داد: طی این عملیات تعداد ۴ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ۸ اخطاریه نیز در بخش آب های سطحی و زیرزمینی صادر شد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات