تجهیز تاسیسات و منابع آب شهرستان مبارکه به سیستم تله‌متری

تجهیز تاسیسات و منابع آب شهرستان مبارکه به سیستم تله‌متری

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مرتضی یادگاری" افزود: هم اکنون تمامی تاسیسات آبی در این شهرستان تا شعاع 40 کیلومتری در مرکز منطقه، از طریق سیستم تله متری به صورت آنلاین مورد بررسی و کنترل قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه با راه اندازی سیستم تله متری وقوع حوادث در شبکه آبرسانی در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد کاهش یافته است، عنوان کرد: در سه ماهه اول سال گذشته 246 مورد حوادث در شبکه آب به وقوع پیوست، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال جاری به 217 مورد کاهش یافته است.
مدیر آبفای شهرستان مبارکه با اشاره به کاهش حوادث انشعابات آب اظهار کرد: در 3 ماهه اول سال گذشته 517 مورد حادثه در انشعابات آب در شهرستان مبارکه صورت گرفت در حالی که با راه اندازی سیستم تله متری در تاسیسات و منابع آبی در این این شهرستان این رقم در مدت مشابه سال جاری به 410 مورد رسید که بیانگر کاهش 20 درصدی است.
یادگاری تجهیز مخازن به سیستم تله متری را موجب توزیع عادلانه آب میان شهرها و روستاهای تحت پوشش آبفا منطقه مبارکه دانست و تصریح کرد: در حال حاضر 127 هزار نفر جمعیت شهری و 26 هزار نفر جمعیت روستایی تحت پوشش آبفا مبارکه هستند که با کنترل آنلاین، منابع آب به صورت عادلانه میان مشترکان توزیع می‌شود.
وی نصب 20 دستگاه فلومتر روی 7 حلقه چاه را یکی دیگر از عوامل توزیع عادلانه آب برشمرد و بیان داشت: با نصب 20 دستگاه فلومتر بر روی منابع داخلی میزان خروجی آب به صورت دقیق با هدف مدیریت تامین و توزیع این نوع منابع در دستور کار قرار گرفت.
یادگاری افزود: در زمان پیک مصرف، آب مورد نیاز منطقه 800 لیتر برثانیه است که 550 لیتر آن از طریق طرح آبرسانی اصفهان بزرگ و 250 لیتر آن با بهره گیری از منابع داخلی تامین می‌شود.
مدیر آبفای مبارکه به رفع مشکل افت فشار آب در محله نصیرآباد پرداخت و خاطرنشان ساخت: با راه اندازی سیستم تله متری و تله کنترل، مشکل افت فشار آب در محله نصیر آباد مبارکه برطرف شد، همچنین شش دستگاه فشارشکن بر روی خطوط اصلی آبرسانی نصب شده که این امر نیز در فشار یکسان آب در شبکه توزیع بسیار موثر است.
وی کاهش هدررفت را در مدیریت تامین و توزیع منابع آبی بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: از حدود 400 کیلومتر شبکه توزیع آب شهری در شهرستان مبارکه، حدود 20 درصد و از 200 کیلومتر شبکه توزیع آب روستایی در منطقه، حدود 50 درصد آن فرسوده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات