پس از 23 سال سد نعمت آباد بزودی افتتاح خواهد شد

پس از 23 سال سد نعمت آباد بزودی افتتاح خواهد شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان پس از بازدید از سد نعمت آباد گفت: سد نعمت آباد بزودی افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، مهندس منصور ستوده گفت: سد نعمت آباد با هدف بهبود منابع آب کشاورزی منطقه احداث شده است و آب کشاورزی 450 هکتار از اراضی را تامین خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: مطالعات اولیه شناخت برای احداث سد از سال 1376 آغاز شده و تاکنون طول کشیده است. این سد بر روی رودخانه شهاب کار شده است و عرض تاج 7 متری و طول تاج 600 متر است و حجم مخزن سد هم 4.6 میلیون مترمکعب است. در حال حاضر 2.2 میلیون متر مکعب آب در مخزن خود ذخیره دارد.

ستوده افزود: عملیات اجرایی سد نعمت‌آباد توسط دو پیمانکار در حال اجرا است. شرکت آب و خاک پارس پیمانکار بخش عمرانی و شرکت فناوری نوین نیرو پیمانکار هیدرومکانیکال این سد است. در حال حاضر کارگاه اجرایی سد فعال است و حدود 96 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. بخش کوچکی از کارهای اجرایی این سد باقی مانده است که طی دو ماه انجام خواهد شد و سد مذکور به افتتاح خواهد رسید. بخش عمده عملیاتی که باقی مانده است مربوط به بخش عمرانی است و قسمت کمی از امور هیدرومکانیکال این سد باقی مانده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان افزود: اعتباری که از ابتدا تا پایان سال 1397 اختصاص یافته است معادل 382 میلیارد ریال بوده در سال 1398 اعتبار 261 میلیارد ریال برای اجرای آن مصوب شد و صدرصد تخصیص یافت. حدود 214 میلیارد از اعتبارات سال 1398 هزیته شده است و مابقی نیز تا پایان شهریور هزینه خواهد شد. اعتبار 93.5 میلیارد ریالی نیز برای سال 1399 در نظر گرفته شد. اعتبار کل هزینه شده برای این پروژه تاکنون حدود 596 میلیارد ریال بوده است.

ستوده در پایان ضمن ابراز خرسندی از به سرانجام رسیدن سد نعمت آباد، گفت: این سد در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح خواهد شد. امیدواریم این سد با تاثیر گذاری بسزایی که در رونق گرفتن اراضی کشاورزی دارد به جهش تولید در محصولات کشاورزی این منطقه منجر شود و استوارانه در راستای اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات