دستگیری متخلف برداشت تخم های لاکپشت های در استان بوشهر

دستگیری متخلف برداشت تخم های لاکپشت های در استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر،حسن فقیه رئیس اداره حفاظت محیط زیست خارک در این خصوص گفت : مامورین این اداره در حین گشت و کنترل در جزیره خارگو به دو نفر متخلف برخورد نموده که اقدام به حفر چاله تخم لاکپشتان می کردند. متخلفین به محض مواجهه با مامورین با قایق اقدام به فرار نمودند . که هنگام متواری شدن مامورین با استفاده از دوربین عکاسی آنها را شناسایی و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

فقیه افزود: ساحل جزیره خارگو محل مناسبی جهت تخمگذاری لاکپشتان دریایی نوک عقابی و سبز می باشد.

فرهاد قلی نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز افزود : لاکپشت های دریایی از گونه های مهم زیستی خلیج فارس بوده که جهت تولید مثل و تخم گذاری  هر ساله به جزایری همانند جزیره خارکو می آیند که حفاظت از این گونه ها در حین تخم گذاری تا بارور شدن تخم ها از سوی ماموران اجرایی انجام می گیرد و پایش لاک پشتهای مذکور نیز از برنامه های پایشی سالیانه اداه کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر است . وفق قوانین و مقررات محیط زیست هر گونه صید و آسیب به تخم لاکپشت های دریایی و تخریب زیستگاه آنها ممنوع و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد می گردد .

شایان ذکر است : لاکپشت های دریایی از همان گونه های ارزشمند زیستی خلیج فارس بوده که نقش موثری در اکوسیستم دریا دارند .

رئیس محیط زیست خارک  از تمامی شهروندان دوستدار محیط زیست جزیره خارک درخواست نمود در صورت مشاهده هر گونه تخلفات زیست محیطی آنها را به اداره حفاظت محیط زیست خارگ گزارش و یا با شماره ۳۳۸۲۲۳۲۳ ۰۷۷ تماس حاصل نمایند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات