در نشست با معاون علمی و...

در نشست شهردار شهر جهانی و رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور آخرین دستاورد های حوزه فناوری شهرداری یزد ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد - در نشست "اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید" که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، محمد علی طالبی استاندار یزد، اکرم فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، جمال الدین عزیزی شهردار و مدیران استانی و شهری در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد، آخرین دستاورد های شهرداری یزد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقدامات در حال انجام ارائه شد.
جمال الدین عزیزی شهردار جهانی شهر یزد در این نشست با اشاره به اینکه اخیرا اقدامات گسترده ای در حوزه فناوری و اطلاعات در حوزه خدمات شهرداری در حال پیگیری و انجام است اظهار کرد: خوشبختانه شهر یزد شتابان به سمت شهر هوشمند حرکت می کند و در حال حاضر در حال راه اندازی سامانه ای هستیم که تمامی خدمات شهرداری بصورت الکترونیکی ارائه شود.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر، آماده سازی زیرساخت ها و بسترهای لازم برای تحقق شهر هوشمند با هدف توسعه شهرداری الکترونیک در حال انجام است.
رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های شهرداری در زمینه شهر هوشمند ارائه داد و افزود: سازمان فاوا شهرداری یزد در حال حاضر زیرساخت جامع خدمات شهری تحت عنوان «سامانه هوشمند یزد من» (سهیم) را تکمیل نموده و در حال پیاده سازی تمام خدمات شهرداری از جمله استفاده از اتوبوس، تاکسی، پارک بازی، پارکومتر و سایر خدمات شهرداری، بر بستر این سامانه زیرساختی با استفاده از ظرفیت عظیم شرکت های اقتصاد دانش بنیان است.
مجید بیکی ضمن رونمایی از این زیرساخت با پخش کلیپی جامع از معرفی این زیرساخت، گفت: در این زیرساخت که با عنوان "سهیم" نامگذاری شده، تمام خدمات شهرداری بصورت الکترونیکی ارائه خواهد شد و چندین شرکت بومی و دانش بنیان در تولید زیرساخت و زیرپروژه های نرم افزاری و سخت افزاری مشارکت داشته اند و در آینده نیز به تمام ارائه کنندگان خدمات، امکان اتصال به این زیرساخت داده خواهد شد.
وی همچنین اضافه کرد: سامانه سهیم دارای قابلیت منحصر به فرد دیگری نیز هست که اکثر سرویس ها و خدمات شهرداری همچون ثبت درخواست ها، استعلام ها و نظایر آن، بدون نیاز به آپدیت اپلیکیشن توسط شهروند و بلافاصله بعد از ایجاد سرویس توسط مدیر سامانه به صورت خودکار به بخش خدمات در اپلیکیشن اضافه خواهد شد و سرعت و کیفیت ارائه خدمات را به شدت افزایش خواهد داد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد در خاتمه از معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری درخواست کرد تا از شرکت های دانش بنیان تهیه کننده این زیرساخت و شرکت هایی که به این سامانه متصل شده یا در آینده متصل خواهند شد در جهت تعاملات صورت گرفته، حمایت های مادی و معنوی صورت گیرد.
در این نشست همچنین از برنامه عملیاتی توسعه نظام نوآوری استان یزد که سرآغازی برای تحول و تغییر در نگرش‌ها در توسعه اقتصاد دانش بنیان است، رونمایی شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات