جانی دوباره برای بره‌قوچ هفتاد قله اراک

جانی دوباره برای بره‌قوچ هفتاد قله اراک


به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان مرکزی، عباس جودکی اظهار کرد: محیط‌بانان در حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده هفتاد قله به بره قوچی برخورد کردند که از گله جا مانده بود که پس از بررسی اولیه مشخص شد که بره قوچ به علت سقوط از ارتفاع دچارشکستگی استخوان ران شده است.

وی افزود: پس از انتقال بره قوچ به اداره کل حفاظت محیط زیست استان و ویزیت توسط دامپزشک معتمد و مشاهده شکستگی برای بررسی دقیق‌تر بلافاصله به کلینیک دامپزشکی فرستاده و با انجام عکسبرداری رادیولوژی مشخص شد استخوان اصلی ران دچار شکستگی شدید شده که با هماهنگی با دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست برای انجام جراحی و نصب پلاتین به بیمارستان دامپزشکی تهران منتقل و از مرگ حتمی نجات یافت.


جودکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، حال عمومی این بره قوچ زیبا خوب است و تحت مراقبت و حمایت قرار دارد که پس از بهبود در زیستگاه خود رهاسازی خواهد شد.

گفتنی است، منطقه حفاظت شده هفتاد قله، یکی از قدیمی‌ترین مناطق تحت حفاظت ایران در ۲۵ کیلومتری شهر اراک است که پوشش گیاهی مناسب وارزشمند منطقه و شرایط خاص اقلیمی زیستگاهی منحصر به فرد را  برای گونه‌های جانوری از جمله، کل و بز و قوچ و میش را فراهم کرده است. لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات