386 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید در این دوره  ...

386 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید در این دوره ...

386 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید در این دوره وارد چرخه سرویس‌دهی شده‌است/ کاهش 5.5 ساله عمر ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال 1400

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورا خرید و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی است، اظهارکرد: متاسفانه به دلایل مختلفی همچون عدم تولید ناوگان در داخل، عدم واردات ناوگان اتوبوسرانی به کشور و همچنین افزایش چشمگیر و محسوس قیمت خرید اتوبوس، نوسازی ناوگان با مشکلات جدی روبرو شده است.

بهاروند گفت: در سال 96 قیمت هر دستگاه اتوبوس حدود 500 تا 600 میلیون بود ولی این عدد درحال حاضر به حدود 2.7 میلیاردتومان رسیده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باوجود همه این مشکلات و تنگناها، از ابتدای شورای پنجم تاکنون 186 دستگاه اتوبوس جدید و 200 دستگاه مینی‌بوس وارد چرخه سرویس‌دهی به شهروندان شده است.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه سرویس‌دهی و ارائه خدمات به مردم را تحت هیچ شرایطی نمی‌توان تعطیل کرد و باید تدبیر و چاره مناسبی اندیشیده می‌شد، افزود: در چنین شرایطی، بازسازی ناوگان فرسوده در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد مجدانه پیگیری شد و خوشبختانه با تلاش فراوان و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، 136دستگاه اتوبوس بازسازی شده و بازسازی 145 دستگاه نیز برای سال 99 در برنامه قرار گرفته است.

بهاروند گفت: سرجمع نوسازی ناوگان در سالهای 98 و 99 برای شهرداری مشهد حدود 18 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: مطابق برنامه عملیاتی میان مدت شهرداری مشهد، تا پایان سال 1400 تعداد 650 دستگاه اتوبوس فرسوده خطوط باید نوسازی و بازسازی شوند و براین اساس میانگین عمر ناوگان به 5.5 سال کاهش پیدا می‌کند.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات