شیر «طلا» در پنت‌هاوس‌های تهران

شیر «طلا» در پنت‌هاوس‌های تهران

http://www.bananews.irمدتی است که مشاوران املاک یا فروشنده‌ها در بازار مسکن در اغلب آگهی‌های فروش واحدهای مسکونی متراژ بزرگ و همچنین پنت‌هاوس‌ها، از عنوان «دستگیره و شیرآلات طلا» برای معرفی بخشی از تجهیزات به کار رفته، استفاده می‌کنند و به طور یقین هر خریداری با روبه‌رو شدن با چنین آگهی‌ای تصور می‌کند که کلیه دستگیره‌ها و شیرآلات بکار رفته از جنس طلا خواهد بود اما به نقل از برخی فعالان بازار مسکن در اکثر مواقع این نوع تجهیزات تنها آغشته به رنگ‌های زرین ثابت هستند و در معدود موارد، روکش دستگیره‌ها و شیرآلات فقط از آب طلا برخوردار هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یکی از مشاوران املاک فعال در خیابان شریعتی دراین باره به دنیای اقتصاد گفت: معمولا مشتریانی که در بازار مسکن قصد خرید پنت‌هاوس یا واحدهایی با متراژ بسیار بزرگ دارند ترجیح می‌دهند تجهیزات به کار رفته در آنها از بهترین نوع و فقط از مارک‌های خارجی باشد.

وی در ادامه افزود: در اکثر مواقع منظور از شیرآلات و دستگیره‌های طلا حاکی از جنس طلا بودن آنها نیست بلکه مقصود رنگ زرینی شبیه به طلا است که برای جلوه این دسته از تجهیزات استفاده می‌شود البته این رنگ‌ها ثابت هستند و با گذشت زمان جلای خود را از دست نمی‌دهند.

علاوه براین یکی دیگر از فعالان بازار مسکن در منطقه زعفرانیه درباره نصب دستگیره و شیرآلات طلا در برخی از واحدهای مسکونی اظهار کرد: معمولا آن دسته از واحدهایی که قیمت هر متر مربع آنها کمتر از ۴ میلیون تومان است از چنین تجهیزاتی بهره‌مند نیستند بلکه آن دسته از پنت‌هاوس‌ها یا واحدهای متراژ بزرگ که قیمت هر متر آن بالاتر از ۴ یا ۵ میلیون تومان باشد از شیرآلات و دستگیره‌های طلا برخوردارند زیرا خریدارانی که به دنبال چنین واحدهایی برای خرید هستند به طور یقین علاوه بر نوع امکانات به نوع تجهیزات هم اهمیت زیادی می‌دهند.

انوشه خاطرنشان کرد: علاوه بر دستگیره یا شیرآلاتی که برای جلوه بیشتر آنها از رنگ‌های زرین استفاده می‌کنند برخی از این تجهیزات به آب طلا نیز آغشته هستند.

وی تاکید کرد: اکثر طراحان داخلی این دسته از واحدهای مسکونی از دستگیره یا شیرآلات ایتالیایی و آلمانی که ظاهر آنها پوشیده از آب طلا است، استفاده می‌کنند و معمولا برای هر دستگیره از یک گرم شمش طلای آب شده استفاده می‌کنند تا علاوه بر کار دستی که روی شیرآلات یا دستگیره‌ها انجام شده، آب طلا باعث جلوه بیشتر آنها شود.

این مشاور املاک همچنین خاطر نشان کرد: استفاده از شیرآلات و دستگیره‌هایی که پوشش آنها از آب طلا است نشان‌دهنده کار درجه یک است و اینکه فقط مشتریان واقعی برای خرید این واحدها مراجعه می‌کنند.

 

 

 

    نظرات