بیمه آتش سوزی منازل مسکونی همچنان واژه ای بیگانه در شهر رشت/آتش نشانی رشت

بیمه آتش سوزی منازل مسکونی همچنان واژه ای بیگانه در شهر رشت/آتش نشانی رشت


در چهار ماه سال جاری 227 باب منزل مسکونی در شهر رشت طعمه حریق قرار گرفته که از این تعداد تنها 66 خانه به عبارتی 29% دارای بیمه آتش سوزی بوده اند .

125 رشت-به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، یکی از دغدغه های اصلی حادثه دیدگان در سوانحی همچون آتش سوزی منزل مسکونی تامین و جبران خسارات بر جای مانده است .

شهرام مومنی رییس سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: در چهار ماه سال جاری، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات این سازمان بالغ بر یک هزار و 847 مورد عملیات حریق، حادثه و همچنین خدمات ایمنی را پشت سر گذاشتند .

رییس سازمان آتش نشانی رشت ضمن اشاره به حضور خسارت دیدگان در زمینه آتش سوزی منازل مسکونی و اماکن تجاری به این سازمان، افزود: متاسفانه نبود بیمه های آتش سوزی و مشاهده درد و رنج شهروندان آسیب دیده بسیار سخت و تامل برانگیز است .

وی در ادامه با بیان اینکه آتش در چشم بر هم زدنی ماحصل یک عمر تلاش را از میان خواهد برد، افزود: چه خوب است بیمه آتش سوزی منازل مسکونی و یا اماکن تجاری یکی از الویت های اصلی هر شهروند باشد تا بواسطه یک حادثه ناخواسته و از بین رفتن سرمایه یک زندگی، شاهد درد و رنج هم نوع هایمان نباشیم .

همین گزارش حاکی است: از تعداد 633 خانه آتش گرفته در سال 98 نیز تنها 145 خانه یا بعبارتی 23 درصد از منازل دارای بیمه آتش سوزی بودند که این مهم یکی از ضعف های موجود است و شهروندان می بایست بسیار هوشیار باشند و حتما منازل و اماکن تجاری خود را تحت پوشش بیمه آتش سوزی بهمراه بیمه همجوار نمایند تا در زمان بروز حوادث راهی برای رهایی از تضرر مالی داشته باشیم.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات