رفع تصرف حریم اراضی استملاکی در شهرستانهای آستانه اشرفیه و لنگرود

حدود یک هزار متر مربع از بستر برکه طبیعی در روستای محسن آباد دستک از توابع بخش کیاشهر و همچنین 1900مترمربع بستر رودخانه شلمانرود واقع در منطقه دریاکنار از توابع شهرستان لنگرود رفع تصرف و آزادسازی شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان به نقل از مدیر اداره منابع آب شهرستان آستانه اشرفیه، با توجه به اهمیت و ضرورت صیانت از منابع آبی و همچنین به منظور جلوگیری از تعدی اشخاص به اراضی دولتی(حرایم کانالها ، بستر رودخانه ها و برکه های طبیعی...)، این اداره  در راستای وظایف سازمانی  و اجرای تبصره4 از ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب  و پس از طرح شکایت از فردی که نسبت به تصرف از طریق خاک ریزی در اراضی بستر برکه طبیعی واقع در روستای محسن آباد دستک از توابع بخش کیاشهر اقدام نموده بود. پس از پیگیری از طریق ریاست حوزه قضایی کیاشهر و اخذ دستورات لازم نسبت به رفع تصرف و آزاد سازی اراضی به مساحت حدود یکهزار متر مربع از بستر برکه طبیعی  اقدام نموده است.

در گزارشی دیگر به نقل ازسرپرست اداره منابع آب شهرستان لنگرود این امور در راستای حفظ حقوق‌بیت‌المال و آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها، انهار و کانالها، بدین سبب با شناسایی 1 مورد از تصرف بستر رودخانه شلمانرود  واقع در منطقه دریاکنار از توابع شهرستان لنگرود، با پیگیری‌های حقوقی صورت گرفته، موفق به آزادسازی زمین مذکور به مساحت 1900 متر مربع گردیده است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گیلان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گیلان

    شركت آب منطقه‌ای گیلان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات