نظام پیشنهادها مایه رشد و پیشرفت اهداف فنی سازمان

دومین جلسه کمیسیون راهبری توسعه مدیریت با حضورقائم مقام شرکت و مشاور مدیر عامل، معاون حفاظت و بهره برداری، معاون منابع انسانی مالی و پشتیبانی، مشاور مدیرعامل ،مدیر دفتر توسعه و فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران با محوریت تامین اعتبارات لازم جهت برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس و همچنین بررسی پیشبرد اهداف نظام پیشنهادها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای تهران، "محسن بهرامی" معاون منابع انسانی مالی و پشتیبانی شرکت در ابتدای این نشست بر اهمیت برگزاری جلسات درون و برون سازمانی در قالب ویدئو کنفرانس با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرایط خاص کنونی تاکید کرد و گفت: بحث تامین اعتبارات جهت خرید تجهیزات فنی لازم بر اساس فرمت های طراحی شده توسط دفتر هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای تهران و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری باید جزو اولویت های اصلی شرکت  قرار گیرد و بهتر است که خرید های تخصصی در این حوزه به واحد دارای تخصص و دانش لازم محول شود.

" علیرضا سنجری نیا" مدیر دفتر توسعه مدیریت و فناوری اطلاعات هم با تایید سخنان معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی بر لزوم برآورد فوری هزینه ها و همچنین ظرفیت های موجود توسط کلیه امور و جمع آوری این اطلاعات در قالب جدول تاکید کرد و افزود: با در دست داشتن اطلاعات کافی از ملزومات برگزاری ویدئو کنفرانس ها و برآورد هزینه های مربوطه می توان سریع تر در خصوص تامین اعتبارات لازم اقدام نمود.

سنجری نیا محوریت دوم این جلسه را با موضوع مهم نظام پیشنهادها که ماده ۲۰ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز به آن پرداخته آغاز کرد و گفت: نظام پیشنهادها مایه رشد و پیشرفت اهداف فنی یک سازمان می باشدکه دارای ارزش ها و برکات زیادی است . به طور مثال سامانه ۱۲۲ یکی از برنامه هایی است که در بستر نظام پیشنهادها مطرح و پیگیری شد که در نهایت به انعقاد و تبادل تفاهم نامه بین شرکت آب منطقه ای و آبفا انجامید.

وی ضمن انتقاد از بعضی مدیران ارشد و معاونین که هنوز نظام پیشنهادها را جدی نگرفته اند، گفت: قطعا در شرکت افراد صاحب نظر با پیشنهاد و ایده های خوب وجود دارند اما ایده های خود را ثبت نمی کنند که این واقعیت در راستای تحقق اهداف برنامه جامع اصلاح نظام اداری نمی باشد، لذا شایسته است معاونین و مدیران ارشد در این عرصه پیش قدم بوده و انگیزه سایر نیروهای شرکت را نیز تقویت نمایند.

دبیر کمیسیون راهبردی توسعه مدیریت در ادامه تصریح کرد: اگرچه آمار پیشنهادهای ثبت شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است، اما کماکان انتظار می رود که این آمار افزایش یافته و ما شاهد به اجرا درآمدن پیشنهادها همکاران شرکت از ۱۵ درصد به حد اقل۵۰ درصد باشیم که تشویق افرادی که برای نظام پیشنهادها اقدامی انجام داده و نسبت به آن مشتاق هستند، می تواند در تحقق این آرمان مفید باشد.

سنجری نیا همچنین تعیین روز مشخصی در تقویم کاری شرکت به عنوان روز نظام پیشنهادها را گامی در جهت برجسته تر نمودن جایگاه این نظام برای تمامی نیروهای سازمان برشمرد و گفت : امیدوارم شرکت آب منطقه ای تهران به عنوان طلیعه دار این امر در میان سایر شرکت های آب منطقه ای کشور باشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات