انعقاد تفاهم نامه محیط زیستی همکاری احداث آزادراه بیستون – کرمانشاه – حمیل

انعقاد تفاهم نامه محیط زیستی همکاری احداث آزادراه بیستون – کرمانشاه – حمیل


به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه، با حضور نمایندگان محیط زیست، شهرداری و شرکت سرمایه گذار پروژه، تفاهم نامه همکاری در خصوص احداث آزادراه بیستون – کرمانشاه – حمیل امضاء شد.

فریدون یاوری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: در این تفاهم نامه تعهداتی برای شرکت پیمانکار پروژه و نیز محیط زیست بیان شده است.

وی افزود: انجام عملیات عمرانی و اجرایی در محدوده رودخانه ها در زمانی که دبی رودخانه حداقل باشد، رعایت اصول آب شکستگی در احداث آبنیه فنی، الزام رعایت حریم چشمه های موجود در مسیر را از جمله تعهدات پیمانکار پروژه در این تفاهم نامه بیان کرد.

یاوری در ادامه تصریح کرد: جلوگیری از تخریب بستر رودخانه در زمان عملیات عمرانی و همچنین احیاء مسیرهای دستکاری شده در محل اجرای عملیات به حالت اولیه را از دیگر تعهدات مهم در این تفاهم نامه بیان کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در ادامه به بخشی دیگر از تعهدات شرکت پیمانکار پروژه این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: رعایت استانداردهای زیست محیطی برای  کاهش آلودگی های صوتی در حوالی سکونتگاه های انسانی، کمک به احیاء محل دفن پسماند شهر کرمانشاه در محدوده موسوم به اراضی سراب قنبر در محدوده کیلومتر ۳ الی ۴ آزادراه کرمانشاه – حمیل و احیاء و بازسازی محل قرضه ها و مدیریت صحیح دپو مصالح مازاد پروژه از دیگر تعهدات مهم شرکت پیمانکار پروژه در این تفاهم نامه است.

این مقام مسئول دیگر تعهدات شرکت پیمانکار پروژه در این تفاهم نامه اینگونه بیان کرد و افزود: عدم ایجاد انفصال زیستی و حفظ کرویدور ارتباطی حیات وحش در محل احداث پل های رودخانه های موجود در مسیر و نیز احداث و ایجاد تعداد ۲ کریدور عبور حیات وحش در محدوده کیلومتر ۱۹ تا ۲۷ قبل از روستای انجیرک از دیگر تعهدات این تفاهم نامه تصریح کرد.

فریدون یاوری، نظارت و ارائه نظرات کارشناسی تخصصی مرتبط را از تعهدات اداره کل حفاظت محیط زیست استان در این تفاهم نامه بیان کرد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات