بهره برداری از فاز اول آبرسانی به 11 روستای شهرستان املش


با حضور استاندار گیلان و نماینده ولی فقیه در استان انجام شد:

بهره برداری از فاز اول آبرسانی به 11 روستای شهرستان املش

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه قدس گیلان و جمعی از مردم روستای موسی کلایه ، فاز اول آبرسانی به 11 روستای شهرستان املش افتتاح و به بهره برداری رسید.

سیدمحسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در آئین افتتاح این پروژه اظهار داشت: از 2060 روستای بالای 20 خانوار در استان گیلان، 1577 روستا تحت پوشش خدمات آبرسانی قرار دارند که 767 هزار نفر جمعیت روستایی برخوردار از خدمات این شرکت می باشد و معادل 77% جمعیت روستاهای تحت پوشش است.

وی با اشاره به اینکه آب مورد نیاز روستاهای استان از 432 حلقه چاه و 559 دهنه چشمه تأمین می شود تصریح کرد: از صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی برای ارائه خدمات به روستاها تخصیص داده شد که 264 میلیارد تومان به استان گیلان تخصیص یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در ادامه گفت: در سال مالی کنونی 120 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها دریافت شد که بهسازی 18 دهنه چشمه ، احداث 5 باب تصفیه خانه و اجرای 613 کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال تا پایان شهریور ماه به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس حسینی همچنین یادآور شد: شهرستان املش با داشتن 98 روستای بالای 20 خانوار ، 68 روستا از خدمات آبرسانی برخوردارند که معادل 83% جمعیت روستایی می باشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برای پروژه های مصوب استان 44 میلیارد تومان اعتبار مصوب شد افزود: این پروژه ها با تلاش مجموعه شرکت آب و فاضلاب روستایی اجرا و طی سالجاری شاهد بهره برداری از آنها خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب و فاضلاب استان گیلان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قدس گیلان تصریح کرد: برای 5 روستا پروژه های آبرسانی در حال اجراست که با توجه به سختی و مشکلات این پروژه ها در حوزه روستایی ، بدون همکاری مشترک با سپاه قدس گیلان اجرای آنها امکانپذیر نبود.

مهندس حسینی با اعلام بهره برداری از پروژه آبرسانی به موسی کلایه بعنوان فاز اول پروژه آبرسانی به 11 روستای شهرستان املش اظهار داشت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال اجرا شد که شامل حفر و تجهیز چاه ، خط انتقال چاه، احداث مخزن 300 مترمکعبی و 5 کیلومتر خط انتقال می باشد و جمعیت بهره مند از این پروژه 694 نفر می باشد.

سپس سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه این پروژه حاصل وحدت مسئولین استان و شهرستان است اظهار داشت: همه سازمانهای مرتبط صادقانه تلاش نمودند و نقش مردم نیز در اجرا بسیار حائز اهمیت بود.

وی همچنین گفت: سپاه قدس گیلان آماده همکاری و مشارکت 50درصدی در اجرای پروژه های خدمات رسانی در حوزه روستاهاست که با هدیه رهبری بعنوان بودجه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قدس گیلان اجرا خواهد شد.

در ادامه آیت ا... فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم صرفه جویی و مدیریت مصرف آب تصریح کرد: براساس آموزه های دینی باید قدر آب را دانست و از آن بهینه استفاده نمود و شیوه های استفاده بهینه از آب را باید به مردم بیاموزیم.

در ادامه دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان با اشاره به اینکه هر پروژه ای که افتتاح شود به سبب آن خدمتی فزون تر به مردم ارائه می شود افزود: افتتاح پروژه ها در دوره سخت تحریم ، فشار اقتصادی و جنگهای رسانه ای نشان می دهد که خدمت رسانی متوقف نشده و در سایه وفاق و همدلی خدمتگزاران مردم در راستای پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب، خدمات ارزشمندی ارائه می شود که شاهد افتتاح پروژه ها در عرصه عمرانی و آبادانی هستیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران اجرای پروژه آبرسانی به روستای موسی کلایه ، به تأمین منابع مالی جهت تکمیل تصفیه خانه طول لات اشاره نمود و گفت: برای اجرای این طرح از محل تنش آبی، وزارت نیرو برنامه ریزی نموده که تأمین اعتبار خواهد شد و مهمترین اولویت استان در سالجاری است تا مشکل تأمین آب شهرستان املش مرتفع گردد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان یک شرکت در شهر رشت می باشد

   نظرات