تراز صوت در خیابان های مشهد بالاتر از استانداردها/ ایجاد ۴۵۰۰ نقطه ...

تراز صوت در خیابان های مشهد بالاتر از استانداردها/ ایجاد ۴۵۰۰ نقطه ...

تراز صوت در خیابان های مشهد بالاتر از استانداردها/ ایجاد ۴۵۰۰ نقطه برداشت صوت در اطراف مراکز آموزشی و درمانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار کرد: آلودگی صوتی یکی از مشکلات زیست محیطی کلانشهرها محسوب می شود که می تواند اثرات زیان باری بر سلامت جامعه داشته باشد، به همین منظور برای حفظ سلامت شهروندان مقادیر شدت صوت در مشهد به دو شکل ایستگاه های سنجش صوت ثابت و دستگاه های پرتابل پایش و اندازه گیری می شود.
وی افزود: مکان‌یابی محل استقرار ایستگاه های سنجش صوت و برداشت های موردی(پرتابل)، بر اساس نتایج مطالعات علمی که به صورت ویژه در این خصوص صورت گرفته، انجام شده است و بر این اساس درمرحله اول، پنج ایستگاه ثابت سنجش شدت صوت خریداری و در محل های خیابان مفتح، چهارراه شهدا، مصلی و میدان ۱۵ خرداد نصب شدهه است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه میزان شدت آلاینده های صوتی در اطراف مراکز بهداشتی و درمانی توسط دستگاه های سیار سنجش صوت برداشت شده است، بیان کرد: چهار هزار و ۵۰۰ نقطه برای برداشت میزان شدت صوت در اطراف مراکز آموزشی و درمانی انتخاب شده است که بر اساس اندازه گیری های انجام شده، میانگین شدت صوت در اطراف مراکز آموزشی ۶۰ دسی بل و میانگین شدت صوت در اطراف مراکز درمانی ۶۵ دسی بل ثبت شده است.
یعقوبی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه هیات دولت، استاندارد میزان شدت صوت برای مناطق مسکونی، ۵۵ دسی بل در روز و ۴۵ دسی بل از ساعت ۲۲ الی هفت صبح، است، این در حالی است که در اکثر خیابان های شهر مشهد تراز صوت بالاتر از ۷۰ دسی بل به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد: طبق برداشت های انجام شده میزان شدت صوت در ساعت ۱۱ و ۱۹ در بالاترین حد در این پنج ایستگاه بوده است و همچنین در خرداد ماه کمترین میزان شدت صوت و در اسفند ماه بالاترین میزان شدت صوت در ایستگاه های یاد شده به ثبت رسیده است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در برخی نقاط شهر که محل عبور خط پرواز هواپیما بر فراز شهر است، میزان شدت صوت از حد استاندارد بسیار بالاتر و به حدود ۱۰۰ دسی بل می رسد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات