رفع تصرف ۲۵۰۰ مترمربع از حریم و بستر رودخانه سیاه آب

مدیر امور منابع آب رباط کریم و بهارستان از رفع تصرف دو هزار و ۵۰۰ مترمربع از حریم و بستر رودخانه سیاه آب در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالناصر ابراهیمی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: در راستای حفظ و حراست از مجاری آب های سطحی و همچنین پیشگیری و جلوگیری از خسارات جانی و مالی در سیلاب های احتمالی رفع تصرف مستحدثات غیرمجاز در دستور کار این امور قرار دارد.

وی افزود: این عملیات شامل تخریب جدول کشی در ساحل راست بستر رودخانه سیاه آب رباط کریم بوده که پس از شناسایی و ابلاغ اخطاریه به متخلف و در نهایت با اخذ دستور قضایی، رفع تصرف و از ید متصرفین و افراد سودجو خارج گردید که با انجام این عملیات دو هزار  و ۵۰۰ متر مربع از بستر و حریم رودخانه سیاه آب رباط کریم در محدوده عملکرد این امور رفع تصرف گردید.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما باید پیش از انجام معامله استعلام لازم را از این امور اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور بطور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور منابع آب رباط کریم و بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: با انجام این تخریب مجموع رفع تصرف بستر و حریم مجاری آب های سطحی در حوزه عملکرد این امور از ابتدای سال جاری تاکنون به ۲۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع رسید. این امور حسب وظیفه و در جایگاه حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات