بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از پایان عملیات اجرایی...

صبح امروز ۲۵ مرداد، مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل کت آب منطقه ای اردبیل از پایان عملیات اجرایی سیفون قره سو در شبکه آبیاری سبلان شهرستان مشگین شهر و آب اندازی این سیفون بازدید کرد و از تلاشهای بی وقفه مدیران و کارشناسان این پروژه در چند ماه اخیر تقدیر نمود.

مهندس عباس جنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این بازدید گفت: با اتمام عملیات اجرایی سیفون دره سو در شبکه آبیاری سبلان، امکان انتقال آب سد مخزنی سبلان در آینده  به اراضی تحت پوشش شبکه آبیاری سبلان در بخش ارشق فراهم می شود و با تکمیل کانال انتقال آب پایین دست سیفون در این بخش، آبرسانی به اراضی کشاورزی انجام خواهد شد .

نماینده مجری طرح شبکه آبیاری و زهکشی سبلان نیز گفت: با اتمام عملیات اجرایی سیفون قره سوی طرح شبکه آبیاری سبلان، تامین آب اراضی هدف در پایاب سد سبلان واقع در بخش ارشق از سد مخزنی سبلان امکان پذیر خواهد شد .

مهندس علیرضا معتمدی افزود: با اتمام این مرحله از پروژه، آب در کانال اصلی ساحل شمالی رودخانه قره سو جریان یافته و حدود 200 هکتار از اراضی واقع در حاشیه کانال اصلی، امکان برداشت مستقیم آب را در آتی خواهند داشت .

نماینده مجری طرح شبکه آبیاری و زهکشی سبلان ضمن تأکید بر اجرای ادامه کانال اصلی در این منطقه، اعلام نمود: پیگیری­های لازم توسط مسئولین استانی و شهرستانی جهت تأمین اعتبار مالی این بخش نیز انجام خواهد گرفت .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات