قابلیت اشتراک تجربه موفق طرح معتمدین محلی با سایر شهرهای کشور

قابلیت اشتراک تجربه موفق طرح معتمدین محلی با سایر شهرهای کشور


سید مرتضی حسینی در گفت‌وگو با برنامه #صبح_سیلک با اشاره به اینکه همیشه مشارکت مستقیم مردم اتفاقات خوبی را در عرصه هنر و معماری کاشان از گذشته تاکنون رقم زده، بیان کرد: در دوران شیوع کرونا هم پشتوانه موفقیت کادر درمان ورود خیرین سلامت به عرصه تامین تجهیزات و پشتیبانی و تدارکات بود.

وی ویژگی‌های حکمرانی ایده‌آل را یادآور شد و عنوان کرد: در حکمرانی ایده‌آل که طی سه دهه اخیر در ادبیات مدیریت مطرح شده، عناصری مثل شفافیت، پاسخگویی، عدالت، مسئولیت‌پذیری و ... در سایه تعامل دوسویه با محوریت مشارکت پذیری به چشم می‌خورد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی شهرداری کاشان با بیان اینکه پرداخت عوارض شهری به عنوان تنها منابع مالی شهرداری توسط شهروندان به صورت سالیانه و بدون ابزار اجرایی یا قطع قهری خدمات صورت می‌گیرد، گفت: این مبالغ پرداختی نسبت به میزان خدمات وسیع کمی و کیفی شهرداری به شهروندان چشم‌گیر نیست.

حسینی خاطرنشان کرد: در موضوع مشارکت شهروندی پیشینه غنی تاریخی دارد و مردم این شهر در دوران‌های مختلف تاریخی اهتمام به ساخت و توسعه امور عام‌المنفعه در قالب وقفیات، نذورات و دیگر کارهای خیر برای اداره شهر پرداخته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری نهاد عمومی خدمت‌رسان و غیردولتی است گفت: منابع این نهاد محدود و نیازهای شهروندان نامحدود است و قطعا شهروندان به رفع نیازهای فراوان امید دارند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی شهرداری کاشان افزود: طرح معتمدین محلی راهکاری بود که علاوه بر جایگاه شورای اسلامی شهر در بررسی مشکلات شهروندی مورد توجه قرار گرفت و بعدها با حضور نمایندگان سمن‌ها و تشکیل مجلس مشورتی، مشارکت‌های شهروندی صورت دیگری پیدا می‌کند.

حسینی منابع محدود شهرداری در برابر انتظارات فراوان معتمدین از این نهاد را یادآور شد و گفت: انتظار مدیریت شهری این است که تعهدات دوسویه شهرداری با شهروندان با پرداخت به موقع عوارض شهری انجام شود و ثمره این مشارکت در قالب پروژه های عمرانی بصورت چندبرابری به مردم بازگردد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات