توقیف یک دستگاه حفاری روتاری غیرمجاز در شهرستان ورامین

مدیر امور منابع آب شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا از توقیف یک دستگاه حفاری روتاری غیرمجاز در حال حفاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در راستای عمل به قانون توزیع عادلانه آب و در جهت جلوگیری از برداشت غیر مجاز آب توسط بهره برداران غیر قانونی، کارشناسان این امور با شناسایی یک دستگاه حفاری روتاری غیر مجاز در اراضی شهرک سالاریه از توابع بخش جوادآباد شهرستان ورامین و همچنین پس از طی مراحل قانونی اقدام به جمع آوری و توقیف این دستگاه حفاری غیر مجاز نموده است .

وی با بیان اینکه این دستگاه حفاری از نوع روتاری بوده که به صورت ماهرانه بر روی یک دستگاه نیسان تعبیه شده بود گفت: طی سال های اخیر اخباری مبنی بر فعالیت این دستگاه به امور منابع آب ورامین رسیده بود که با توجه به ابعاد کوچک آن (دکل ۳ متری و سوزن های ۲ متری)، صدای بسیار کم دستگاه و قابلیت حفاری در ارتفاعات کم شناسایی و توقیف آن را با مشکل روبرو شده بود.

داوودی در ادامه افزود: با پیگیری های فراوان و تلاش گروه های گشت و بازرسی و نظارت امور منابع آب ورامین سرانجام محل این دستگاه مورد شناسایی قرار گرفت و با اخذ حکم قضایی، این دستگاه در حال انجام عملیات حفاری یک حلقه چاه غیرمجاز در اراضی شهرک سالاریه از توابع بخش جوادآباد شهرستان ورامین توقیف و به پارکینگ امور منتقل شد.

مدیر امور منابع آب شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا در پایان خاطر نشان کرد: این امور مجدانه در راستای تحقق مفاد قانون توزیع عادلانه آب در حوزه های حفاظت و بهره برداری از منابع آب اقدامات لازم را به طور مستمر به عمل خواهد آورد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات