منابع آب استان گلستان ظرفیت تامین غذای 2 میلیون و 300 هزار نفر...

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان، به همراه معاون طرح و توسعه، رئیس گروه ارزیابی و مدیریت عملکرد و مدیر دفتر روابط عمومی با دبیر مجمع نمایندگان گلستان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای در این جلسه اظهار کرد: به لحاظ جمعیت ، استان رتبه 14و به لحاظ وسعت رتبه 21  را دارد اما در برخی از شاخص های توسعه در رتبه های پایین قراردارد.

مهندس سید محسن حسینی با بیان اینکه رشد و توسعه در استان باید متوازن باشد، افزود: اقتصاد استان مبتنی بر کشاورزی است اما هدف استان در بخش کشاورزی چیست و جهت گیری کشاورزی در استان به کدام سمت است؟

وی با بیان این که درآمد سرانه استان نسبت به کشور نصف است گفت : با بهره وری در بخش میزان آب تجدید شونده استان گلستان به جز بحث اراضی دیم، ظرفیت تامین غذای 2 میلیون و 300 هزار نفر وجود دارد در حالیکه جمعیت استان در حال حاضر کمتر از 2 میلیون نفر است و مشکل عمده استان در بخش بهره وری است.

مهندس حسینی بیان کرد: چند سالی است بحث کشت چغندر قندر در استان مطرح شده است و این در حالی است که مصرف آب آن تقریبا برابر برنج است. اگر در پاییز کشت شود، اجازه تغذیه آب زیرزمینی به آبخوان ها نمی دهد و اگر در فصل زراعی کشت شود، به اندازه شالی آب مصرف می کند و زمزمه های احداث کارخانه قند هم در استان آغاز شده است که این برای استان ما خبر خوبی در بخش منابع آب نیست.

وی تصریح کرد:. تقاضا داریم، به عنوان عضو موثر کمیسیون آب و کشاورزی در مجلس در بحث توازن کشاورزی و سایر بخش ها در استان و توازن در خود بخش کشاورزی برنامه های بیشتری ارائه دهید.

دکتر رحمت ا... نوروزی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در این دیدار  گفت: مجمع نمایندگان استان یک پتانسیل است و رمز پیشرفت استان را در تعامل مدیران اجرایی با نمایندگان می‌دانیم.

دبیر مجمع نمایندگان استان افزود: همه اعضای مجمع نمایندگان ، تنها دغدغه حل مسائل حوزه انتخابیه را ندارند بلکه مطالبه ما استانی است و اولین مطالبه نمایندگان استان سد نرماب است و در حال پیگیری این موضوع نیز هستیم و همچنان استان ما نیازمند اجرای طرح های بیشتری در زمینه توسعه آب وبرق است.

وی بیان کرد: تسریع در احداث شبکه قره سو - زرینگل و حل مشکلات آب شرب روستاهای شهرستان از خواسته های جدی مردم است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات