لایحه اصلاح شده کاهش مصرف پلاستیک هفته آینده به هیئت دولت ارسال می شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، پیام جوهرچی با بیان این که تهیه و تدوین این لایحه تکلیف دولت به سازمان محیط زیست بوده است، گفت: در راستای هدف حمایت از محیط زیست، یک سال پیش دولت به سازمان حفاظت از محیط زیست تکلیف کرد تا لایحه ای با موضوع کاهش مصرف پلاستیک تهیه و تدوین کند و این سازمان نیز با بهره جستن از نظر کارشناسان، لایحه ای با ۱۲ بند پیشنهادی تدوین کرد.

وی با اشاره به اینکه این لایحه پس از تدوین به کمیسیون زیربنایی دولت فرستاده شد، اظهار داشت: در این کمیسیون ایرادهایی به این لایحه گرفت و به سازمان محیط زیست بازگشت داد. اکنون با استفاده از نظرات و پیشنهادات اصلاحی کارشناسان، اصلاحات مورد نظر انجام شده و لایحه آماده ارسال به دولت است و هفته آینده به کمیسیون زیربانی هیئت دولت ارسال می شود.

جوهرچی، حفظ محیط زیست را یکی از دغدغه های دولت دانست و گفت: این لایحه در چارچوب کلی و سیاست های همه جانبه دولت تدوین شده و اکثر بندهای آن تشویقی است. همچنین سعی شده است تا علاوه بر سیاست های تشویقی، بازه زمانی ای هم برای تولیدکنندگان پلاستیک در نظر گرفته شود تا بتوانند مواد اولیه خود را با مواد اولیه تجزیه پذیر جایگزین کنند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات