پلمب انبارهای غیرمجاز جمع آوری ضایعات و پسماند در شهر

پلمب انبارهای غیرمجاز جمع آوری ضایعات و پسماند در شهر

محمد قیومی در گفتگو با برنامه #صبح_سیلک بیان کرد: روزانه بطور متوسط 140 تن زباله از سطح کاشان جمع‌آوری می‌شود که هرچند نسبت به سالیان گذشته کمتر شده، اما با اجرای طرح تفکیک از مبدا می‌توان آن را به 40 یا 60 تن در روز کاهش داد.

وی  با اشاره به دفن پسماندهای عادی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در زمان شیوع کرونا گفت: از اسفندماه سال 98 تا همین چند روز گذشته، کلیه پسماندهای معمولی همانند زباله های بیمارستانی به علت پیشگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامتی مردم به صورت بهداشتی بدون قرارگیری در خط تفکیک و بازیافت دفن می‌شد و این کار برای شهرداری و پیمانکار هزینه‌بر بود.

مسئول حقوقی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری خواستار ارائه گزارش‌های تخلفات سهل‌انگاری در مدیریت پسماند به سامانه 137 شد و  افزود: شهروندان اگر زباله‌ها را در ساعت مقرر بیرون منازل قرار دهند، دیگر نه زباله گردها می‌توانند با بازکردن پاکت‌ها سلامتی خود و دیگران را تهدید کنند و نه شیرابه خطرساز تولید می‌شود.

وی اجرای طرح تفکیک از مبدأ را به منزله قلکی برای تقویت اقتصاد خانواده‌ها قلمداد و اذعان کرد: شهروندان با اجرای طرح تفکیک از مبدا و فروش اقلام بازیافتی می‌توانند بخشی از هزینه قبوض مصرف حامل‌های انرژی را تامین کنند.

قیومی مسئولیت مدیران ساختمانی در قبال کوتاهی ساکنین این مجتمع‌ها در گذاشتن به موقع پسماندها را یادآور شد و تأکید کرد: در برخی شهرک‌های حاشیه ای مثل خاتم‌الانبیاء(مسکن مهر) قرار است برای تشویق هر چه بیشتر ساکنین به تفکیک از مبدا، طرحی اجرا کنیم  تا در قبال تحویل اقلام بازیافتی به شهرداری از بیمه رایگان آتش‌سوزی ساختمان برخوردار شوند.

مسئول حقوقی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری از پیگیری برای اجرای مجازات جایگزین ویژه خاطیان امور پسماند خبر داد و گفت: از دادستان خواستیم تا این خاطیان را به فعالیت در بخش نظافت و روفت روب شهر وادار کند تا آنان از نزدیک با زحمات سفیران پاکیزگی شهر آشنا شوند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات