رییس اداره محیط زیست تهران: بیشترین سهم در آلودگی تهران مربوط به آلودگی های هوا و صوت است

رییس اداره محیط زیست تهران: بیشترین سهم در آلودگی تهران مربوط به آلودگی های هوا و صوت است


معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به بررسی آمارها، آلودگی های هوا و صوت بیشترین سهم در میزان آلودگی مناطق ۲۲ گانه تهران را به خود اختصاص داده است، گفت: پسماند و ساخت و ساز غیرمجاز از دیگر موضوعات مورد شکایت شهروندان در طی این مدت بوده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فاطمه برنا با بیان ضرورت بررسی شکایتهای محیط زیستی، گفت: براساس بررسی بعمل آمده از شکایت های محیط زیستی واصله چهار ماهه ابتدای سال جاری، بیشترین شکایت ثبت شده مربوط به مناطق ۳ ،۱۸، ۱۹ و ۲۱ تهران بوده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مشاغل و صنوف مزاحم مانند آبکاری ها یکی دیگر از عوامل آلوده کننده محیط زیست تهران محسوب می شوند و ساماندهی آنها بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: در همین راستا مکاتباتی با شرکت ساماندهی مشاغل شهر برای حل معضل ناشی از فعالیت این واحدها انجام گرفته است.

برنا خاطرنشان کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط و همچنین نقش موثر  بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در این امور به نتیجه مطلوب و مدنظر برسیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در ادامه با بیان اینکه در بررسی های انجام شده برای تعدادی از واحدهای آلاینده اخطاریه زیست محیطی صادر شد، گفت: پس از پایان مهلت مندرج در اخطاریه  و در صورت عدم رفع آلودگی با پیگیری های حقوقی با واحد متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

برنا همچنین تصریح کرد: در پاره ای از شکایات همچون نشت فاضلاب و آلودگی آب نیز پس از بررسی اولیه توسط کارشناسان محیط زیست، موضوع برای اقدام قانونی به شرکت آب و فاضلاب اعلام و پیگیری لازم انجام می شود.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات