هر ۲۰ روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود/ بازچرخانی آب راهبرد آبفا در استان سمنان است

هر ۲۰ روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود/ بازچرخانی آب راهبرد آبفا در استان سمنان است

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا جانباز" روز سه‌شنبه در حاشیه آئین افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهمیرزاد از توابع شهرستان مهدیشهر در استان سمنان که در قالب شانزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برگزار شد، افزود: آبفای کشور در قالب طرح سازگاری با کم‌آبی، مدیریت مصرف آب و پساب را به طور ویژه در مناطق دارای اقلیم گرم و خشک مانند استان سمنان با جدیت دنبال می‌کند.
وی ادامه داد: توصیه می‌شود مسئولان استان سمنان تعیین تکلیف پساب‌های تولید شده در این استان را با جدیت دنبال کنند تا در سراسر استان سمنان تصفیه‌خانه فاضلاب احداث شود.
وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت تدبیر و امید آبرسانی به بیش از ۱۰ میلیون نفر در کشور انجام شود و ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت روستایی کشور از آب شرب سالم بهره‌مند شوند.
جانباز تصریح کرد: ارتقای تاب‌آوری تاسیسات از اهداف مهم وزارت نیرو است و در ۲ سال گذشته به‌طور جدی تحقق این هدف دنبال شده است.
وی یادآور شد: در ابتدای شیوع کرونا مصرف آب در کشور ۴۵ درصد افزایش یافت و اکنون با فرهنگ‌سازی انجام شده در زمان حاضر در کشور ۱۸ درصد افزایش مصرف وجود دارد.
وی افزود: با تمهیدات انجام شده و ارتقای تاب‌آوری تاسیسات و بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی امسال پیک مصرف آب بدون دغدغه در حال سپری شدن است.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: برنامه‌ریزی‌هایی مانند ایجاد شبکه هوشمند توزیع و مدیریت مصرف آب برای عبور بدون مشکل در پیک مصرف آب در تابستان سال آینده از هم‌اکنون آغاز شده است.
وی اضافه کرد: راهبرد آبفا در استان سمنان بازچرخانی آب در قالب اجرای شبکه جمع‌آوری و احداث تصفیه‌خانه مدرن است و تصفیه‌خانه فاضلاب شهمیرزاد یکی از مدرن‌ترین تصفیه‌خانه‌ها در کشور است که بر اساس استاندارد جهانی طراحی شده است.
وی ادامه داد: بخش زیادی از تجهیزات تصفیه‌خانه فاضلاب شهمیرزاد از تولیدات داخلی است و این تصفیه‌خانه با حذف ازت و فسفر می‌تواند آب با کیفیت بالا را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: پساب تولید شده با توجه به کیفیت بالایی که دارد در مصارف فضای سبز و صنعت استفاده خواهد شد.
​مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به منظور شرکت در آیین افتتاح طرح‌های آبرسانی به ۱۹ روستای استان سمنان و آغاز بهره‌برداری از طرح تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهمیرزاد از توابع شهرستان مهدیشهر در قالب شانزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به این استان سفر کرد. 27 میلیارد و 300 میلیون تومان برای افتتاح طرح‌های آبرسانی استان سمنان در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران هزینه شده است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات